Kredi Verenler > Banka Haberleri > Garanti Bankası İhtiyaç ve Konut Kredisi

Garanti Bankası İhtiyaç ve Konut Kredisi


Anında kredi veren bankalar konusunda en çok tercih edilenler bir tanesi Garanti Bankası ‘ dır. Bu yüzden de Garanti kredi başvurusu nasıl yapılacağı hakkındaki bu yazımızı yazma ihtiyacı duyduk. Bildiğiniz gibi kredi tipleri konut kredisi ve ihtiyaç kredisi  olmak üzere ikiye ayrılır. Sizler için tek tek bu kredi tiplerini araştırarak kredi faiz oranları ve Garanti kredi başvurusu için yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Başvurulur, Şartları ve Evrakları

Acil para ihtiyacı duyduğunuz her an için Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Acil para ihtiyacından kastettiğimiz olay çok istediğiniz tatil için , çocuğunuz için okul masrafları , ev tadilatı gibi daha sayamadığımız birçok konu için ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Banka kredileri arasında Garanti Bankası size oldukça cazip fiyatlarla ihtiyaç kredisi sağlıyor. Herhangi bir sebepten dolayı başvuracağınız bu Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için faiz oranı 48 ay vade için %1,14 olarak verilmektedir. Garanti ihtiyaç kredisi hesaplama ; 50.000 TL 48 ay vade süresiyle Garanti kredi başvurusu yaptınız aylık taksit olarak 1427 TL ödeme yaparak alabilirsiniz. Toplam geri ödeme tutarınız ise 68.791 TL oluyor. Bu da ihtiyaç kredisi konusunda Garanti Bankası ‘ nı tercih etmeniz için geçerli bir sebep oluyor. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı olan %1,14 oranını 50.000 TL ve üzeri alımlarda veriyor. Bu tutar altındaki ihtiyaç kredisi hesaplama ise ; 25.000 TL ihtiyaç kredisi için Garanti Bankası kredi faiz oranı %1,33 oluyor ve aylık taksit ise 749 TL oluyor toplam geri ödenecek tutar ise 36.107 TL oluyor.

Garanti kredi başvurusu yapabilmek müşterisiyseniz yazımızın başında bahsettiğimiz anında kredi veren bankalar tarafından kullanılan sistem olan garanti internet şubesi veya mobil uygulamadan yapacağınız başvuruyu çok kısa bir sürede hesabınızda görmeniz mümkün. Müşterisi olmayan kişiler şubeye giderek kredi başvurusu yapabiliyorlar ve yine çok kısa bir sürede kredinizi alabilmeniz mümkün. Ayrıca Garanti kredi başvurusu sms aracılığıyla da şubeye gitmeden kredi alma şansını elde ediyorsunuz. Sms ile kredi başvurusu yapabilmek için TC kimlik numaranızı , istediğiniz kredi tutarını , dilediğiniz vade seçeneğini ve aylık belgeleyebileceğiniz net gelir bilginizi TL cinsinden olacak şekilde aralarında boşluk bırakarak 3390 ‘ a kısa mesaj göndererek alabilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faizleri Güncel 2017

Bildiğiniz gibi konut kredisi ihtiyaç kredisine göre daha uzun vade de ve konut kredisi faiz oranları diğer kredilere göre daha uygundur. Bu yüzden de konut kredisi için talep ettiğiniz krediyi başka bir masrafınız için kullanamazsınız. Önceki yıllarda konut kredisi faiz oranları bir hayli yüksekti , fakat bankalar arasındaki rekabetten dolayı konut kredisi faiz oranları düştü ve ev kredisi ile ev sahibi olmak cazip bir hale geldi. Ev kredisi hesaplama ; 100.000 TL değerinde bir ev almak istiyorsunuz ekspertizler tarafından değeri onaylandığı takdirde 120 ay vade süresi seçerseniz konut kredisi faiz oranları Garanti Bankası tarafından %1,05 olarak belirlenmiştir. 120 ay sonunda toplam geri ödeyeceğiniz tutar 176.352 TL oluyor ve 10 sene boyunca her ay ödeyeceğiniz tutar 1.469 TL ‘ dir. Ödeyememeniz durumunda talep etmeniz durumunda Banka isterse size yardımcı olarak konut kredisi yapılandırma yaparak krediyi ödeyebilir hale gelmenizi sağlıyor , fakat bunun sadece Banka isterse olacağını unutmayın.

Yukarıda bahsettiğimiz iki kredi tipi için faiz oranları Garanti Bankası tarafından belirlenmiş alt limit kredi notu üzerindeki kişiler için geçerlidir. Aksi takdirde konut kredisi faiz oranları daha yüksek olabilir hatta hiçbir şekilde yararlanamazsınız ve ev kredisi hesaplama işlemimiz bu kredi notu üzerindeki kişiler için geçerlidir. Diğer konut kredisi faiz oranları için ana sayfamızda bulunan konut kredisi hesaplama aracı kullanarak öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git