Kredi Verenler > Banka Haberleri > Garanti CepBank Nedir, Nasıl Kullanılır?

Garanti CepBank Nedir, Nasıl Kullanılır?


Bankalar, daha fazla müşteri çekebilmek için teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya devam etmektedir. Bu hizmetlerden biri de Garanti Bankası’nın Cep Bank uygulamasıdır. Özellikle para gönderme konusunda oldukça kullanışlı olan ve en fazla kullanılan yeniliklerden biri olan Garanti Cep Bank sayesinde dilediğiniz kişinin cep telefonuna para gönderebilirsiniz.

Üstelik bu uygulama sadece Garanti Bankası müşterileri için sınırlı olmayıp Garanti Bankası müşterisi olsun olmasın herkes faydalanabilecektir. Cep bank ile gönderilen paralar, alıcı tarafından tüm Garanti Bankası paramatiklerden günün her saati çekebilmektedir.

Garanti Cep uygulamasının Garanti Bankasının web adresinden veya Google Play uygulamasının kullanarak akılı cep telefonlarınıza indirmeniz gerekmektedir. Cep Bank iPhone uygulamasını App Store, Android uygulamasını ise Android Market, Samsung Indiroid ve Turkcell T-Market’ten ücretsiz olarak indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamanın indirilmesi sonrası Garanti Facebook butonuna tıkladıktan sonra önce kendi cep telefon numaranıza sonra da göndermek istediğiniz kişinin cep telefon numarasını girerek dilediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. Dilerseniz para gönderme işleminizi cep telefonunuzdan sadece kısa bir mesaj göndererek ya da Garanti İnternet veya Cep Şubesi ve Paramatiklerden de yapabilirsiniz.

Para gönderilen kişi Garanti Bankasının Paramatik noktalarından kart kullanmadan sadece giriş tuşuna basarak parasını alabilmektedir. Garanti Cep Bankın tek hizmeti para göndermekle kalmıyor. Bu uygulama sayesinde Kredi kart ödemeleri (tüm bankaların kredi kart ödemeleri yapılabilmektedir), vadesiz hesapları görüntüleme, OGS ödemeleri, cep telefonlarınıza kontör yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yine nesine.com ve bilyoner.com ödemelerini de cep bank sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Diyelim ki yanlış numaraya para gönderimi oldu ne olacak? Panik yok. Garanti Bankası onu da düşünmüş. Yanlış para giden numara sahibinin mutlaka gönderen kişinin cep telefon numarasını bilmesi gerekmektedir. Çünkü Garanti Bankası, gönderdiği mesajda sadece para geldi mesajı ve para çekebilecek mesaj göndermektedir. Gönderen kişinin cep telefonu kesinlikle paylaşılmamaktadır.

Bu yüzden yanlış para gönderilen numara bu parayı çekememektedir. Zaten 7 gün içerisinde alınmayan paralar tekrar gönderenin hesabına iade edilmektedir. Son olarak cep bankta uygulanan ücretlendirme hakkında bilgi verelim. Kayıtlı EFT işlemleri için 2.75 TL, Kayıtlı havale işlemleri için 1.20 TL, Cep telefonuna para gönderme için 1.50 TL, Cep telefonlarına kontör yükleme için 0.50 TL ve OGS ödemesi için de 1 TL ücret almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git