Garanti Kredi Almanın Püf Noktaları

Nakit ihtiyacımız olduğu zamanlar eşe dosta gidilir, ihtiyacımız olan parayı alır ve günü geldiğinde borcumuzu öderdik değil mi? Şimdi maalesef kimsenin kimseye güveni kalmamış veya güveni azalmıştır. Günümüzde para konusunda ki en iyi dostumuz şüphesiz bankalardır. Büyük bir pürüz olmadığı müddetçe bankalar size kredi verme konusunda sıkıntı yaratmazlar. Sizde faizine razı olursunuz ve ihtiyacınız olan parayı tedarik etmiş olursunuz. Yani alan razıdır veren razıdır. Bu yazımızda sizlere garanti kredi almanın ne kadar kolay olduğunu anlatmaya çalışacağız.

Şunu baştan söyleyeyim ki sıkıntısız kredi çekmenin yolu kredi notunuzdan geçmektedir. Kredi notunuz sağlam, kredi kart ödemeleriniz ve önceki çekmiş olduğunuz kredi ödemelerinde bir sorun yaşanmamışsa siz bankalar için biçilmiş bir kaftansınız demektir. Çalışan iseniz almış olduğunuz maaşı gösteren maaş yazınızı bankaya verdiğiniz zaman, alacağınız kredi ile maaşınızın arasında da ciddi bir fark yoksa krediniz en fazla 30 dakika içinde onaylanır ve size teslim edilir.

Emekli iseniz emeklilik belgesi, firma sahibi iseniz firma belgeleri, çiftçi iseniz çiftçi belgelerini bankaya vererek rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Çalışmıyorsunuz ama kiraya vermiş olduğunuz evler ve iş yerleri var. Almış olduğunuz bu kiralarla hayatınız devam ettiriyorsunuz ve paraya ihtiyacınız oldu. Panik yok yine rahat kredi alabilirsiniz. Çekeceğiniz kredi tutarı kadar banka sizden ipotek isteyecektir. Sizde taşınır – taşınmaz mallarınızdan bazılarını kredi borcunuz bitinceye kadar bankaya ipotek vermiş olursunuz.

Tabi bu işlem tüketici kredi çekme işlemlerine göre biraz daha maliyetlidir. Çünkü ipotek vereceğiniz malların tapu, kadastro, emniyet gibi kurumlarda yapacağınız rehin işlemi için cebinizden biraz para çıkabilir. Bankaların önüne gelene kefilsiz, maaş belgesiz kredi verdiğini göz önünde tutarsak, çalışan birinin garanti kredi almasında hiçbir engel yoktur.

Kredi çekecek biri olarak sizin tek yapacağınız, size faiz, komisyon konularında yardımcı olan, menfaatinize en uygun olan bankayı seçmemeniz olacaktır. Bankaların kredi verme şartlarını ve değişik kredi tekliflerini iyi gözden geçirin. Unutmayın ki sağlam bir müşteri iseniz garanti kredi almanız içten bile değildir. Bankalar sizi değil, siz bankaları seçeceksiniz. Krediye ihtiyacınız olmadığı günler dileğiyle.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git