Kredi Verenler > Banka Haberleri > Halkbank 48 Ay Vadeli Kredi Kampanyası

Halkbank 48 Ay Vadeli Kredi Kampanyası


Kredi vadelerinin 48 aya çıkması ile birlikte bankalar kredi kampanyalarını oluşturmaya başladı Kamu bankalarında büyüklüğü ile ikinci sırada olan ve İhtiyaç kredilerinde oldukça iddialı bir giriş yapan halk bankasının kredi kampanyası ve sağladığı avantajlardan kısaca söz edelim.

Ekim 2016 tarihi itibarı ile geçerli olan bu kredi seçeneği 3 aydan 48 aya kadar uygulanabilen vade seçenekleri ile birlikte 1,25 ile 1,43 faiz oranları arasında değişen faiz oranları teklifi sunmaktadır. 10.000 TL krediyi 48 ay vadeli olarak kullanan bir tüketici aylık 293 TL gibi bir taksit ödeyerek bu krediyi alabilecektir, ancak bu kredi oranı yani 1,25 oranı maaş müşterileri için geçerli oran olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yine banka müşterisi olmayan yani maaşını başka bankadan alan müşterilerine ise 10.000 TL 48 ay vade ile aylık 299 TL gibi bir taksit ortaya çıkmaktadır. 48 Ay vadeli olarak bakıldığından en uygun kredi Halk Bankası olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Kredi masraflarından söz edecek olursak 50-100 TL arası değişen bir tahsis ücreti de karşımıza çıkmaktadır. Yine Kredi sigorta masrafında göz ününe alınmalı ortalama 35 yaş bir tüketici için ise 130 TL ortalaması ile bir maliyet ile birlikte toplam kredi masrafı 200 TL gibi bir ortala çıkacaktır.

Halk Bankası kredi yapılandırma ise mümkün olmaktadır, daha önce yani 27 Eylül 2016 dan önce bankadan çektiğiniz ve daha düşük vadeli olan kredinizi yeniden 48 ay vade ile yapılandırmanız mümkün olacaktır. Yine krediniz ister düzenli ödenmiş olsun, isterse 2-3 ay gecikme de olsa yine 48 aya kadar yapılandırma yapmanız mümkün. Halkbank yapılandırma faiz oranı 1,43 faiz oranı ile başladığını da belirtelim.

Kredi kartı yapılandırma durumu ise biraz farklı kart borcunuzu 72aya kadar taksitlendirmeniz mümkün yine kartın 2-3 ay gecikmede olması, sürekli asgarisini yatırmanız gibi durumlarda da yapılandırmanız mümkün olmaktadır. Bununda faiz oranı 1,43 ile başlamaktadır.

Kısaca yapılandırma yapmak için kredi veya kredi kartı borçlarının avukata, yasal takibe icraya düşmemiş olması gerekir birde borçların Halkbank’ ta olması gerekir. Şunu da eklemekte fayda var BDDK Başkanı tarafından yapılan son açıklamada icraya ve avukata düşen banka borçlarının da aslında yapılandırma kapsamında olduğunu belirtti muhtemeldir ki yakın zamanda bu borçlar da yapılandırmaya konu olabilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git