Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Anadolu, dünyanın birçok yerinden daha kâdim olmakla birlikte, ihtivâ ettiği mânâ bakımından da diğer coğrafyalardan daha önemli bir konumdadır. Bu maksatla, topraklarımızda yetişen her insan potansiyel bir girişimci ve ortaya koyacağı çalışmalar ile de yararlı bir vatandaş olarak anılmaktadır. Ancak kimi zaman, bu girişimcilerimiz için bir şeyler üretmek ve fikirlerini hayata geçirmek, oldukça zor olmaktadır. Çünkü her zaman için karşılarına, maddiyat problemi çıkmaktadır. Oysa devletin on birkaç yıldır daha da üstünde durarak desteklediği hibe kredileri, bu konuda girişimcilerimiz için de büyük bir nimet şekline gelmektedir. Peki, nedir bu hibe kredisi? Hibe kredisi almak zor mudur?

Ülkemizde TÜBİTAK, Kosgeb ve Avrupa Birliği ve Kalkınma ajanslarının sağlamış olduğu bu tür krediler, ülkenin gelişmesine etki etmeyi de amaçlayan bir iktisâdi destek politikasıdır. Öncelikle hemen belirtelim ki bu tür kredilerin geri ödemesi olmamaktadır. Adı da, bu nedenle hibe kredisi olarak konulmuştur. Hibe kredisi, bir girişimciye iki amaç için verilmektedir:

  • Fikir ve yeteneğini geliştirmek için kendi iş yerini açmak,
  • Mevcut işyerini büyütmek ve daha büyük bir istihdam alanı ile üretim sağlamak isteyen işyeri sahiplerine nakit destek sağlamak.

Bu iki kriterden birini düşlüyor ve girişimci olarak iktisâdi düzende yer almak istiyorsanız, siz de hemen bir hibe kredisi kuruluşuna başvurabilir ve geri ödemesiz bu nakit destekleri alabilirsiniz.

Etiketler:


Hibe Kredi Nasıl Alınır? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git