Kredi Verenler > Banka Haberleri > İcrası Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcrası Olanlara Kredi Veren Bankalar


Vermiş olduğu borcu geri alabilmek insanların olduğu kadar kurumlarında en doğal hakkıdır. Bu yüzden borç verilecek kişilerin sağlam olması, borcun geri ödenmesine ikna olmak veya borcuna karşılık senet, kefil, teminat almak kişi veya kurumların en tabi hakkıdır. Bu yüzden kredi veren bankalarda, kredi talebinde bulunan kişinin finans geçmişine göre karar vermektedir.

Hele ki bu kişiler hakkında icra takibi başlatılmış ise kredi kullanmak çok ama çok zorlaşır. Buna rağmen icrası olan kişilere kredi veren bankalar var mıdır? Varsa neler talep eder müşterilerinden. Bu yazımızda icraya düşmüş kişilerin kredi kullanabilme ihtimalleri üzerinde duracağız.

İcra düşmüş kişilerde araştırılması gereken bir gerçek vardır. Acaba niçin icraya düşmüş? Diye. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kişiler, bankaya olan borcunun ödememiş ve bu sebepten icraya düşmüş ise kredi kullanmaları imkânsız olmasa da imkânsıza yakındır.

Ancak kişi banka borcundan dolayı değil de elektrik, su, telefon, internet gibi hizmetlerin bedelinin ödenmemesi durumunda icralık olmuş ise o zaman az da olsa bir umut ışığı vardır. Bankalar, borcundan dolayı icralık olmuş kişinin sicilini aynı sistem üzerinden görebildiği için ve banka için risk taşıdığı için de kredi talebine olumlu cevap vermezler. Ancak bazı durumlarda istisnalar kaideyi bozmaz.

Eğer ki icralık olmuş kişiler, bankaya kredi talebinde bulunur ve bankayı geri ödeme konusunda ikna edebilmek için kefil, ev, araba, arsa gibi değerli teminatlar gösterebilirse kredi kullanma şansları vardır. Yoksa her hangi bir teminat veya garantör göstermeden kredi kullanmaları mümkün değildir.

İcralık pozisyonuna düşmüş kişilerin yapacakları en mantıklı iş, kendisini icraya vermiş banka ile görüşüp, borcunu ödemeye bankayı ikna etmek ve mevcut borcunu ödemek için daha uzun vadeli bir kredi talebinde bulunmak olacaktır ve kredi kullanabilme şansları, kendisini icraya veren banka için daha yüksek olacaktır.

Ayrıca, icraya düşmüş bir kişi, teminat veya garantör göstermek şartıyla kredi talebinde bulunacaksa devlet bankalarında ziyade özel bankaları tercih etmelerini tavsiye ederiz. Devlet bankalarının kuralları özel bankalara göre daha katıdır.

Son olarak icraya düşmüş bir kişinin Findeks kredi notu düşeceği için bireysel kredi yanında kredi kartları, vadesiz mevduat hesaplarından da faydalanamayacaklarını bilmenizi isteriz .

İcrası Olanlara Kredi Veren Bankalar Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Gulcan Eraydin dedi ki:

  Maasimdaki avmden gelen icra 4 ay once kalkti krediyi ne zmaan cekebiliim

  1. Admin dedi ki:

   Banka dışında gelen icralar kredi notunuza etki etmez çünkü bankacılık sistemi dışında olduğu için etkilenmez, banka sizden maaş bodrosu ister orada icra kesintisi yok ise ve notunuz uygunsa krediniz çıkar

   1. Müslüm dedi ki:

    Admin benim elektirik ve telefun icraliktir ama kredi notum 1225 bankayla hiç bir sorunun yok kredi çekmeye engel olurmu bu icralar tsklr

    1. Admin dedi ki:

     Olmaz

 2. bekir dedi ki:

  Bir banka ile kredi kartindan avukata
  dustum.borcumu odemek icin kredi almak
  istiyorum.kredi cikmiyor.kredi alabilecegim bir banka var mi ipotek de
  gosterebilirim.yardimci olurmusunuz acil.537 9719218

  1. Admin dedi ki:

   İpotek vermeniz halinde bir çok banka teminatı yeterli görmeleri halinde değerinin %60 ına kadar kredi verebilirler. Özellikle Özel Bankalar

Sayfa başına git