İkinci El Oto Kredisi

Sıfır otomobiller oldukça pahalı ve maliyetli olamasından dolayı herkesin alması mümkün olmamaktadır, buda tüketicileri ikinci el oto almaya yöneltmektedir. Ancak iyi bir araç ikinci el dahi olsa bir anda nakit olarak almak pekte mümkün değildir, bunun için bankalar tarafından genelde araç fiyatının %75 ine kadar bankalardan kredi kullanmak mümkündür.

Aslında yapmanız gereken şey aklınızda araba fiyatını belirleyerek bankanız ile ve kadar kredi alabileceğinizi öğrenerek başlayabilirsiniz.

Bilhassa evli çiftler için bir gereklilik hâline gelmiş olan otomobilleri satın almak için ciddî kısıntılar yapmamız gerekmektedir. Ancak yine de sıfır kilometrede bir araç satın almak, özellikle evli bireyler için oldukça zor olmaktadır. Bundan dolayı ikinci el taşıt piyasası gelişmiş ve muhtelif yollar aracılığıyla ulaştığınız satılık ikinci el araçları alabilmektesiniz.

Ancak nakit birikmişi olmayan için, bu durum hâlâ bir sorun teşkil etmektedir. Bu tür için de devreye bankalar girmektedir. Böylece bankalar aracılığıyla, uygun ödeme koşulları sayesinde ikinci el otomobil satın alabilmektesiniz. Biz, bu yazımız dâhilinde sizlere en uygun ikinci el araba kredilerini listeleyeceğiz.

 

ING Bank, 2. El Taşıt Kredisi adıyla müşterileri için hazırlamış olduğu fırsatta, %0,99’luk bir faiz oranını öngörmektedir. Buna nispeten de en az 3 ay en fazla da 48 aylık bir vâde seçeneği sunmaktadır. Türkiye

İş Bankası ve Halkbank da, %1,02 oranıyla ikinci el taşıt kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu üç bankadan sonra ise, en uygun faiz oranını %1,03 ile Vakıfbank sunmaktadır. Bu bankayı da takiben

Ziraat Bankası, %1,04 oranını, Akbank ise %1,05’lik faiz oranını müşterileri için sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası ise ikinci el otomobil kredilerinde, %1,06 faiz oranıyla 1 ile 48 ay arasında değişen vâde seçeneğini sunarak, müşterilerinin otomobil sahibi olmasına yardım etmektedir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git