Kredi Verenler > Banka Haberleri > ING Bank Borç Kapatma – Transfer Kredisi

ING Bank Borç Kapatma – Transfer Kredisi


ING Bank tüm borçlarınızı kapatmanız için sizlere borç kapatma kredisi sunmaya başlamıştır. Şartları ve Gerekli evrakları sizler için derledik. Öncelikle borç transfer kredisi veya borç kapatma kredisi nedir daha önce hiç duydunuz mu diye sormak istiyorum sizlere. Eğer bu konu hakkında bilginiz yoksa, sizlere bu krediye nasıl ve nereden başvuracağınızı anlatıp, şartlarını öğreteceğiz. Bu sayede belki ihtiyacınız olan borç kapatma kredisine hemen kavuşmuş olursunuz.

Borç transfer kredisi veren bankalar hangileridir ?

Birden fazla bankadan almış olduğunuz kredi borcunuz var ise, bunların faizleri de taksitler ödenmeyeceği için sürekli faize binip artacaktır. Atıyorum İş Bankasına aylık 1000 lira borcunuz var, ödeyemediğiniz de size maliyeti 1100 lira oluyorsa, AkBank içinde aynı şekilde 2000 borcunuz varsa, bu 2200 olarak dönüyorsa sizlere bu işin maliyeti 3300 lira olacaktır. Tabi bu en iyi ihtimalle bir aylık faiziyle beraber ilettiğimiz  rakamlar. Bunların 3-4 ay ödenmemesi durumunda bu oranlar 4000 liraya kadar çıkacaktır. Ee bu tür bir durumda sıkışmışsak ne yapmalıyız diye soracak olursanız, tam burada devreye Kredi Borcu Kapatma Kredisi devreye giriyor. Toplam borcunuzu ödemeniz için gereken tutarı tek bir bankadan çekerek hem faizlenmeyi azaltırsınız, hemde yeni banka kredisinde borçlarınızı ödeyebileceğiniz kısma düşürerek yeniden yapılandırmış, yani taksitlendirmiş olursunuz. Özetle aldığınız krediler sizi sıkıntıya girmenize sebep olacak hale geldiyse,hiç düşünmeden borç transfer kredisi veren bankalardan yararlanarak borç kapama ya da borç transfer kredisi diye adlandırılan borcu borç ile kapatma kredilerine başvurabilirsiniz. Borç borç ile ödenmez ancak, borcunuzun artmaması ve yapılandırılması (taksitlendirilmesi) için sizin için tek fırsattır.

Borç Kapatma – Transfer Kredisine Başvurmak için neler gerekiyor ?

ING Bank Borç Kapatma - Transfer Kredisi Öncelikle borç kapatmak için yani daha doğrusu borç kapatmak değil de, borçlarınızı tek bankaya toplamak için alacağınız kredi kapatma kredisi veya transfer kredisi olarak adlandırılan bu kredileri almak için gerekli şartlardan biri de kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Diğer gerekli belgeler de her kredi de olduğu gibi; Gelir belgesi, maaş bordrosu, SGK prim dökümanı gibi evrakların tamamını bankaya iletmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git