Kredi Verenler > Yatırım Araçları > İnternet Bankacılığından Dolar Alım Satım

İnternet Bankacılığından Dolar Alım Satım


Altından sonra yatırımcıların en çok tercih ettiği diğer bir yatırım aracı dövizdir. Döviz türleri içinde en çok tercih edileni ise Amerikan Dolarıdır. Dünya piyasalarında ki tüm yatırım araçları dolara endeksli olup doların o gün ki kuruna göre alım satımı yapılmaktadır. Dolarda yatırımcısını özellikle uzun vadeli yatırımlarda her zaman yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Dolar alım ve satımını yapıldığı yerlerden biri de bankaların İnternet bankacılık sistemleridir.

İnternet bankacılığından dolar alım – satım yapabilmek için öncelikle dolar hesabı açılması gerekmektedir. Banka şubeleri, telefon bankacılığından ve internet bankacılığından dolar hesabı açılabilir. Tıpkı altında olduğu gibi dolar alım satımlarında bankalar, Borsa İstanbul’dan farklı fiyattan alım satım yapabilmektedir. Bu yüzden dolar alış fiyatları iyi araştırılmalı ve en uygun alım yapan bankalar tercih edilmelidir.

Düzenli dolar almak istiyorum ancak vaktim yok veya unutuyorum diyorsanız bankanıza düzenli dolar alım talimatı verebilirsiniz. Bankalar, talimat sonrası vadeli hesabınızdan veya kredi kartınızdan belirleyeceğiniz zaman dilimlerinden ve yine belirleyeceğiniz limit kadar dolar alımı yapar ve hesabınıza aktarmaktadır. Hesabınızda ki dolarları dilediğiniz zaman bozdurabilirsiniz.

Bozdurma işlemi sadece TL bazında yapılmayıp Euro, altın veya yatırım fonlarına çevirebilirsiniz. İnternet bankacılıktan açacağınız dolar hesabından dolayı hesap işletim ücreti veya komisyon alınmamaktadır. Vadeli dolar hesabı olmadığı için dolardan elde edilecek kur karları için de devlet vergisi alınmamaktadır. İnternet Bankacılık sisteminden açacağınız solar hesabınızda ki yatırımların 100.000 TL’ye kadar olan kısmı devlet garantisi altında olup Mevduat Sigorta Fon kapsamında yer alacaktır.

Dolar piyasasını takip eden ve anlık dolar alım satım yapanlar için en ideal hesap olup günün her saatinde hesabınıza erişebilir, kar – zarar marjlarını takip edebilirsiniz. Son olarak doların çalınma, kaybolma ve sahte olma risklerini düşündüğümüzde internet bankacılık sistemlerinden dolar alımı en mantıklı yatırım olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git