Press "Enter" to skip to content

İnternet Bankacılığını Açtırma Hakkında Bilgiler

Bankalar da bütün firmalar gibi insan hayatını kolaylıştıran işler yapmakta gün geçtikçe çok daha hızlı bir şekilde geliştirmektedirler. Daha öncelerde kullanmış olduğunuz bankada şubeler dışında işlem yapamazken Atm ‘ler çıktı. Bu makinelerde bankalar şubelerinde yapabildiğiniz sayılı işlemleri yapabilme imkanı sağladı. Daha sonra bankalar Atm’ lerde şubelerde yapabileceğiniz neredeyse bütün işlemleri yapabilir şekle getirdi. Günümüzde ise bankalar sağlamış olduğu internet bankacılığı ile para yatırma-çekme dışındaki neredeyse bütün işlemlerinizi oturduğunuz yerden 24 saat yapma imkanı sağladı. Birçok kişinin haberi dahi olmadığı internet bankacılığı başvurusu nasıl yapılır anlatalım.

Sizlere daha iyi anlatabilmek için bunu bir örnek ile anlatmaya karar verdik.

Ziraat internet bankacılığı açma ;

Öncelikle Ziraat bankası şubesine uğrayarak internet bankacılığı açtırmak istediğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Daha sonra banka görevlisinin vereceği evrağı imzalayarak ziraat internet bankacılığı hizmetini aktif hale getirebiliyorsunuz.

Daha sonra internet üzerinden şifremi unuttum sekmesine tıklayarak sizi bir ekrana aktaracak. Aktarmış olduğu ekrana T.C kimlik numaranız bankanızda kayıtlı bulunan telefon numarası ve güvenlik kodu girişini yaparak Giriş sekmesine tıklayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra gelen ekranda banka tarafından kullandığınız hesap kredi kartı veya Bankkart ise ona göre seçim yaparak , kart numaranız , CCV güvenlik kodu ve kart şifrenizi tuşlayarak devam sekmesine tıklayınız. Daha sonra cep telefonunuza gelen kodu girerek yeni şifre tanımlayabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız Ziraat internet bankacılığı şifre alma işlemini neredeyse bütün bankalar için uygulayabilirsiniz. Böylelikle çoğu kişinin haberi dahi olmayan internet bankacılığı başvurusu yaptıktan sonra kolay bir şekilde banka şubesine gitmeden EFT , havale , döviz alım satımı vs. işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir