Kredi Verenler > Yatırım Araçları > İşCep Vadeli Hesap Nedir?

İşCep Vadeli Hesap Nedir?


İşCep Vadeli Hesap, Banka şubesine gitmeden 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman Bankamatiklerden, İnternet Şubesinden İşCep uygulamasından  TL, Euro ve Dolar cinsinden 1 aydan 3 yıla kadar avantajlı faiz oranlarında açılan ve yine vade sonu geldiğinde kendini otomatik güncek faiz oranı ile yenileyen bir bir hesap türüdür.

Bankacılık işlemleri daha önce sadece şubelerde yapılmaktaydı. Bankaların azlığı nedeniyle yeri geldi günlerce banka kapılarında ömür tüketildi. Yetmedi bankaların kaprisleri, müşteri seçmeleri de zaten başlı başına bir sorundu. Derken telefon bankacılığı kullanılmaya başlandı. Günün 24 saatinde bankanın telefon bankacılığı sayesinde bankacılık işlemleri yapılmaya başlandı. Telefon bankacılığı sistemi de ilerledi artık bankacılık işlemlerimizi müşteri temsilcisiyle değil sesli konuşma komutlarıyla yapar olduk. İnternetin dünyamıza girmesiyle bankacılık alanında çığır açıldı diyebiliriz.

Bankaların sağladığı  internet bankacılığı sayesinde evimizde, iş yerimizde ki bilgisayarlar sayesinde tüm bankacılık işlemlerini yapma imkanı bulduk. Derken mobil bankacılık denen uygulama ola cep telefon bankacılığı gelişti. Cebimizde artık hem cep telefonu hem de banka taşır olduk. Bankaların geliştirmiş olduğu yazılımlar sayesinde cep telefonlarına indirilen bir uygulama sayesinde artık tüm bankacılık işlemlerimizi mobil bankacılık hizmeti sayesinde yapma imkanına kavuştuk

İşte bu mobil bankacılık hizmetlerinden biri olan İşCep uygulaması ve avantajlarından bahsedeceğiz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi banka şubesinden yapılacak tüm işlemler mobil bankacılık sayesinde şubeye gitmeden yapılabilmektedir. Mobil bankacılık hizmetlerinden biri de vadeli hesaplardır. İşCep uygulaması ile vadeli hesap açabilmek ve yatırımlarımızı belli vade sürelerine göre verilen faiz oranları sayesinde değerlendirebilmekteyiz.

Yapmamız gereken tek şey isbank.com.tr/indir adresinden veya Google Play adresinden cep telefonumuza İşCep uygulamasını indirmek olacaktır. Belirlediğimiz şifre sonrası İşCep kullanıma hazırdır. Menü seçeneklerinden Hesap Açma ve Vadeli Hesap bölümünden vadeli hesap açabilmekteyiz. İşcep vadeli hesap ile TL, döviz, altın hesabı açabilir ve 1 aydan 3 yıla kadar dilediğiniz vade seçeneğini belirleyebilirsiniz. Üstelik İşcep’ten açacağınız vadeli hesaplara İş Bankası şubelerinden açılacak vadeli hesaplara göre daha yüksek faiz oranları verilmektedir.

Yine şubelerde uygulanan ve vade bitiminde elde edilen karın %15’i stopaj vergisi, İşcep vadeli hesaplarda uygulanmamaktadır. Vade sonu geldiğinde hesabınızı kapatmadığınız durumda, aksi yönde bir talimatınız yoksa hesabınız o gün için geçerli olan güncel faiz oranları üzerinden aynı vadede yenilenecektir. İşcep vadeli hesaplarda TL, döviz ve altına verilen faiz oranlarını İş Bankası’nın web adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git