Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > İstanbul Senetle Para Veren Kişi veya Kurumlar

İstanbul Senetle Para Veren Kişi veya Kurumlar


Bankalar ve kullanılan krediler den dolayı birçok tüketici artık bankalardan kredi alamaz durumdadır. Ödemesi aksayan krediler, kredi kartları ve akabinde gelen idari takipler, icra takipleri birçok tüketiciyi alternatif para veren kişileri, kurumları aramaya başlamıştır.

Banka kredi talepleri kredi notu düşük olması mevcutta devam eden bireysel kredisini ödeyememe durumu, şişmiş kredi kartı borcu hatta aldığı evin, kullandığı konut kredisini, krediyle aldığı arabasının borcunu ödemediği için zor duruma düşmüştür.

Kredi arayışları bankalar tarafından karşılanmayan tüketiciler ise farklı arayışlara girmekte ve banka alternatifi kredi olan senetle para veren kurumları aramak durumundandır. İstanbul ilinde ikamet eden bir tüketici ister istemez İstanbul da Senetle Para verenleri bulmak istiyor veya İstanbul’da senetle borç para alabilecek kişileri aramaktadır.

Örnek olarak İstanbul da ikamet ediyorsunuz ve İstanbul Senetle Kredi veren veya taksitle para veren kişi ve kurumların ilginizi çekmesi olağandır. İstanbul’da senet karşılığı para vermek isteyenler tabiî ki de vardır senetle borç para verenler ile borç para arayanları bir araya getirmek veya aralarında sağlıklı bir güven ortamı sağlama o kadar da kolay olmamak ta ve bu tür borç para ilişkisi hiçte kolay kurulamamaktadır.

Özellikle senet karşılığı para arayanlar benzer haber ve bilgi platformları altına bıraktıkları yorum ve iletişim bilgileri ile birbirlerini bulabilmektedir. Senetle borç para alırken çok dikkatli olmak gerekir. Senet demek borcun yasal zemine ve hukuk çerçevesine alınması anlamına gelir. İmzalanan senet mutlak ödenmeli ve aynı banka gibi takibe ve icra durumuna sizi düşürebilir.

Yine senetle taksitle kredi veya para alırken, aldığınızı verdiğinizi iyi bilmeniz gerekir. Mesela boş senet imzalamayın, senet karşılığı borç aldığınızda tek senet yerine, her ay için ayrı ayrı düzenlenmiş senet şeklinde borç almanız sizin daha uygundur. Yine tek senet imzalanmış ise ödediğiniz her tutarı senet üzerine cirolayınız ve parayı verdiğinize dair imzalatınız.

Senetle borç alındığında unutmayın ki ödemez iseniz daha kötü durumlara düşebilir ve daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ödemeyeceğiniz hiçbir parayı almayın, örnek olarak İstanbul’da evine icra gelen bir tüketici evdeki 3 tane eşyayı kurtarmak için İstanbul’ da senetle borç bulup o anı kurtarıyor ancak daha sonra ödemediği senet daha büyük sorun ve telafisi mümkün olmayan sonuçlara evirilmektedir.

Hiçbir zaman ödeyemeyeceğiniz parayı almayın.

Benzer yazılarımız olan Acil Para Lazım Nerden Nasıl Bulurum? ve Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim? ile birlikte Ödenmeyen Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? başlıklı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

İstanbul Senetle Para Veren Kişi veya Kurumlar Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Ahmet dedi ki:

  Acil 15000 lazim nugun donus bekliyorum

  1. Ahmet KAYA dedi ki:

   merhabalar;

   geliriniz veya ipotek ettirecek malınız varsa, bu kredilere basvurabilirsiniz

 2. fatih dedi ki:

  Bana acil senetle kredi lazım bana yardımcı olursanız iyi olur

 3. Zehra dedi ki:

  Acil senetle kredi almak istiyorum

 4. Çağla dedi ki:

  Acil 10.000 ihtiyacım var

Sayfa başına git