İzmir Senetle Para Nereden Nasıl Alınır ?

Nakit ihtiyaçlarımızı kısaca finansal tüm taleplerimizi bankalardan yani kredi kullanmak suretiyle gidermekteyiz. Bankalar tarafından sağlanan Tüketici Kredileri, Kredi Kartları, gibi hizmetler bazen her tüketiciye sunulmuyor veya yapılan kredi başvuruları kabul edilmemektedir.

Para ihtiyaçları banka tarafından karşılanmayan ihtiyaç sahipleri alternatif çözümler aramakta ve senetle kredi veren kişi veya kurumların arayışına girmektedir. Örnek olarak İzmir de ikamet eden ve banka Kara Listeye girmiş, İcra takibi gibi yasal takiplere düşmüş bir tüketicinin rayışa girmesi oldukça olağandır.

Ülkemizde yasal olarak kredi verebilecek kurumlar bellidir. Bu Kurumlar Banka, Yardım Sandıkları gibi kurumlardır bunların haricinde kredi sözleşme imzalama gibi bir yasal zemin yoktur. Bunun haricinde yani senetle borç para almak tamamen borç alıp verme ilişkisinde değerlendirilir.

Senetle Kredi veya para alırken dikkatli olmakta fayda vardır, alınan bu paraları geri ödeneceğini ve verdiğiniz senet yasal bir belge olup ödenmemesi halinde yasal takip ve icra gibi sonuçları doğurur. Senetle para arayışlarında örneğin İzmirde Senetle Borç Para veren var mı diye araştırıldığında bunun bulunması pek ala mümkündür hatta size size belli şartlar sağlanması halinde İzmir ilinde senet imzalamak şartıyla borç verebilecek kişi, kuyumcu vb bulunması mümkün.

Burada dikkat edilmesi gereken husus senetle kredi alınması durumunda ödeyeceğiniz tutarı ve vadelerine ilişkin senetlerin özenle hazırlanması, ödeyeceğiniz tutarın altına imza atmanız, ve ödeme şartlarını netleştirmek sizin açınızdan oldukça önemlidir. Senetle alınan paranın ödenmemesi durumu Banka Kredi Borçlarına göre daha çok soruna sebep olma ihtimali yüksektir.

Senetle para veren kişilerin verdikleri paralara aldıkları faizlerin oldukça yüksek olduğu bilinmektedir, yapılan bir araştırma da senetle kredi faizi %10 gibi aylık oranlarda faiz işlettikleri bilinmektedir. Birde şunu unutmamak lazım ki her gelene de para vermezler sonuçta sizden teminat isteyebilirler, ev araba, referans (kefil) gibi şartları olabilir.

Nakit para arayışına ilişkin İzmir’ de senetle para verenler nasıl bulunur derseniz İnternet aracılığı ile veya benzer alanlarda denk gelmek mümkün olmakla birlikte aslında bu tür işleri yapanlar genelde bilinir arayan bulur.

Benzer yazımız Senetle Kredi Verenler Var Mıdır? ile birlikte Banka Dışı Kredi Veren Yerler başlıklı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir