Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

İhtiyaçlara yönelik bir çok nakit taleplerine cevap veren bankalar kredi vermek için her zaman hazır oldukları ve kredi vermek için elinden geleni yaptıkları görüldüğünde bir çok tüketici kredi başvurusu yapar ancak kredi başvuruları ret edilen bir çok tüketici bulunmaktadır. Özellikle bankadan kırmızı kalem yemiş kişiler dahi banka reklamlarını görünce acaba bana da kredi çıkar mı? Beklentisi ile kredi başvurusu yaparlar.

Bankalar kredi vermek için hevesli görünseler de kredi başvurularını oldukça sıkı politikalar ile değerlendirirler, öncelikle Kredi Notu‘ nuza bakmak suretiyle sizin kredi ödeme performansınız bakarlar Kredi Notu Az Riskli olanlar Kredi Notu İyi ve Kredi Notu Çok iyi olanalar genelde kredi alabilirler. az riskli kredi notu sahibi olanlar biraz zorlansalar da onlarda gelir belgesi, kefil vb gibi teminatlar ile kredi alma olanağına sahiptirler.

Peki Bankadan Kırmızı Kelem Yemiş ve Banka Kara Listesine girmiş olanların durumu ne olur? Bu durumda olanlar kredi almaları veya hangi şartlar altından kredi çıkar derseniz öncelikle Banka neden Kırmızı Kalem Çeker ve Kara Liste Nedir gibi terimleri kısaca açıklayalım.

Kırmızı kalem yeme veya kara listeye girme nedeni, Bankadan kullanılan Kredi veya Kredi Kartı ürünün ödemelerinde son ödeme tarihini 90 gün geçmesine rağmen bir ödememe yapılmaması sizi banka kara listeye girmenize neden olur. Bundan sonra banak hukuk bürosu tarafından yasal takip başlar ve icra durumuna kadar gider. Kısaca bankadan kırmızı kalem yemiş olursunuz. Bu durum Bankanız tarafından Kredi Notu’nuza işlenir ve tüm Bankalar bu durumu Kredi Notu Risk Raporunuzda görürler, dolayısı ile de başka banka kredi başvurularınız da anında ret edilir.

Kırmızı Kalem yiyen Kredi alır mı? derseniz alması için öncelikle takibe düşen tüm Banka borçlarının ödenmesi ve kara listeden çıkılması gerekir, yani borçların komple kapatılması gereklidir. Yasal takipte, icra da ve avukatta kredi-kredi kartı borcu bulunmaması gerekir. Ancak bu borçların kapatılması ve devamında en az 2 yıl geçmesi halinde gelir belgeniz, kefil veya ipotekli kredi kullanma durumu oluşabilir. Kısaca Kara Listeye giren ve ödenmeyen kredi ürünlerinden kırmızı kalem yiyen borçlarını ödese dahi en az iki yıldan önce kredi alması maalesef mümkün değildir. Bu süre sonunda özel banklardan daha kolay kredi alma ihtimali vardır, kamu bankalarından en az 3-4 yıl geçmeden kredi çıkması beklenmez.

Benzer yazımız Acil Para Lazım Nerden Nasıl Bulurum? başlıklı yazı ilginizi çekebilir.

Etiketler:


Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Adem diyor ki:

  30000 ihtiyacım var yardımcı olun lütfen rica. Ediyorum 5513864006

 2. Murat diyor ki:

  1192 puanim var 3 sene oldu kirmizi kalem yedim kredi istiyorum nasil olacak cikaranim

  1. Admin diyor ki:

   yasal takipte olan veya icrada olan kredi veya kredi kartı borcunuz yok ise, 3-5 bin gibi krediler maaş bodronuz var ise çıkabilir bilhassa özel bankalardan

 3. Yavuz diyor ki:

  İyi günler ben kırmızı kalem yedim bankalardan.fakak bu borcu tek çatı altında toplayıp borcu nasıl kapatan bilirim.bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.kolay gelsin.

  1. Admin diyor ki:

   Maaş aldığınız bankaya başvurmanız halinde belki bir çözüm bulmanız mümkün, yine bankaya verilecek yeterli teminat mesela ev araba gösterilmesi halinde kredi alabilirsiniz. ancak icra takibine düzen banka borçları olanlar kredi konusunda oldukça sıkıntı çekeceklerdir.

Sayfa başına git