Kredi Verenler > Krediler > Konut Kredileri > Konut Ev Kredisi Faiz Oranı Hesaplama

Konut Ev Kredisi Faiz Oranı Hesaplama


Birçok banka tarafından alabileceğiniz ev kredisi sayesinde ev sahibi olmak için uzun yıllar para biriktirerek ev almak yerine kira öder gibi kredi taksiti ödeyerek otururken ev sahibi olun. Öncelerde bu yöntem çok masraflı olmasından dolayı tercih edilmezken günümüzde konut kredisi faiz oranları düştü ve bu ev almak için kredi almayı oldukça cazip bir hale getirdi. Bankalar arasındaki rekabetten kaynaklı bu düşüş için sizlere bu yazımızda birkaç uygun ev kredisi faiz oranları düşük olan banka hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle düşük faizli konut kredisinden yararlanabilmeniz için kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. Aksi takdirde bankalar geri ödememe riskinizden dolayı size daha yüksek faiz oranı yansıtabilir. Bu yazımızda size ; Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama , Halkbank konut kredisi hesaplama ve İş Bankası konut kredisi hesaplaması yaparak konut kredisi için en uygun kredi hesaplama çalışması yaptık.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası size çok uygun faiz oranları sunarak eviniz ziraatten kampanyası ile size ev sahibi olabilmeniz konusunda yardımcı oluyor. 26 Aralık 2016 tarihi konut kredisi faiz oranı için en düşük fiyatı vermektedir. Maksimum 120 ay vade yapabileceğiniz konut kredisi için %0,88 faiz oranı vermektedir. Örnek vermek gerekirse 100.000 TL lik konut kredisi için her ay 1.352 TL ödeyerek 10 sene sonunda ev sahibi olabilirsiniz. Konut kredisi için alacağınız krediyi başka bir ihtiyacınızda kullanamazsınız. Konutun ekspertiz tarafından belirlenen değerinin en fazla %80 oranında kredi kullanabilir ve alınan konut banka tarafından ipotek konularak borcunuzu bitirdikten sonra vade süresi sonunda size teslim edilir. Yapacağınız vade süresi boyunca hayat , konut ve zorunlu deprem sigortası yapılacaktır.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Hesaplama

Halk Bankası konut kredisi Ziraat Bankası ‘ ndan çok az daha fazla olarak karşımıza çıkmakta . Banka tarafından belirlenen konut kredisi faiz oranı 120 ay vade için %0,89 olarak , 36 ay vade için %0,80 olarak verilmekte. Halk Bankası Konut Kredisi Hesaplama yaparsak 100.000 TL ‘ lik bir tutar için eğer 36 ayda ödemek isterseniz aylık taksit 3.208 TL , 120 ay vade ile ödemek isterseniz 1.359 TL oluyor. Ayrıca Halkbank sizin için ilk taksit ödemenizi 3 ay erteleme şansı sunmakta. Halk Bankası ‘ da aynı şekilde hayat , konut ve zorunlu deprem sigortası şartı vardır. Konutun yerine göre bu primler değişmekte . Hayat sigortası için müşterinin yaşı , cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmektedir.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Hesaplama

Konut kredi faiz oranları bildiğiniz gibi vade süresi fazla olmasına rağmen ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kıyaslama yaparsak oldukça düşük. İş Bankası faiz oranını yukarıdaki iki bankadan da biraz daha fazla veriyor . İş Bankası konut kredisi faiz oranı %90 olarak belirlenmektedir. Yukarıdaki iki banka ile kıyaslama yaparsak yine 100.000 TL ‘ lik bir ev için ; 120 ay vade seçeneği ile aylık taksit tutarınız %0,90 faiz oranı yansıtıldığında 1.366 TL olarak geri ödersiniz. Geri ödenecek toplam tutar ise 166.944 TL oluyor.

Konut Ev Kredisi Faiz Oranı HesaplamaAralarında az da olsa faiz oranı bulunmakta , fakat hangi banka ile çalışıyorsanız o bankadan kredi kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bu faiz oranları bankalar tarafından kredi notu belirli bir seviye ve üzerinde olan kişiler içindir. Kredi notunuzun düşük olması faiz oranlarının yükselmesine sebep olur. Aldığınız krediyi ödeyemediğiniz durumlarda konut kredisi aldığınız bankadan konut kredisi yapılandırma isteyebilirsiniz. Bununla ilgili detaylı bilgiyi sayfamızda bulunan kredi yapılandırma adlı yazımızdan edinebilirsiniz. Ana sayfamızda bulunan konut kredi hesaplama aracılığı ile aklınızdaki tutar için hesaplama yapabilirsiniz. 3 banka için konut kredisi faizleri 27 Aralık 2016 tarihlidir ve diğer tarihlerde değişebileceğini unutmamalısınız. Aklınza takılan her türlü soru için aşağıda yer alan yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git