Press "Enter" to skip to content

Konut Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Neler?

Bugün sizlere konut kredisi çekmek için gerekli evraklar neler onun hakkında bilgiler vereceğiz. Konut kredisi çekmek isteyen bir çok vatandaşın merak ettiği kredi nasıl alınır sorusu akıllarda oldukça soru işareti uyandırmaktadır.

Ev almak isteyenlere finansal kuruluşlar tarafından uzun vadeli ve düşük faizli, satın alınan konutu ipotek altına almakta olan kredi ve finansal çeşitlerine mortgage konut finansmanı da denmektedir.

Konut kredileri ve devlet konut hesabı

Ülkemizde, yatırım veya mevduat hemen hemen her banka konut ve mortgage kredi olanağı sunmaktadırlar. 2016 yılı itibariyle devletin sosyal projeleri arasında da yer almaktadır.

Konut kredisi almanın bazı aşamaları mevcuttur, Ev almak isteyenler satın almak istedikleri evi bulurlar bulunan ev ise arsa tapusunun varolması, inşaat halinde bir ev ise yüzde 80 oranında tamamlanmış olması, proje halinde olan konut ise bankanın anlaşmış olması gerekmektedir.

Bugün sizlere konut kredisi çekmek için gerekli evraklar ve belgeler neler, onun hakkında bilgiler verdik. Umarız bu yazımızda sizlere bilgiler verebilmişizdir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir