Konut Kredisi ve Faiz Oranları

Günümüzde evini peşin alacak veya birikim yaparak almak neredeyse imkansız gibi bir şey, bu yüzden kredi kullama zorunluluğu bulunmaktadır. Konut kredisi alırken dikkat edilmesi gereken hususlara bakarsak, öncelikle bir çok bankanın tekliflerini değerlendirmek gerekiyor, faiz oranları, masrafları, hatta kesilen sigorta pirimine dahi bakmak gerekir aceleci olmamak faydamızadır.

Aşağıda verdiğimiz oranlar temsili ve o anki oranlardır, muhtemelen bankaya gittiğinizde size özel cazip oranları bulmanız işten bile değildir

Banka konut kredileri faiz oranları ve kampanyaları

 Ülkemizde özellikle son 8 – 10 yıllık gelişmeler ışığında mortgage sisteminin yaygınlaşması ile birlikte insanlar kira öder gibi ev sahibi olabilmektedirler. Bireyler gelirlerine oranla belirledikleri miktarlarda kredi taksiti miktarı ayarlayıp 60  – 120 ay gibi ödeme süreleri ile banka konut kredileri sayesinde konut sahibi olabilmektedirler. Oldukça avantajlı olan bu sistemle birlikte bankalarda arz talep dengesini sağlamak için daha uygun ve avantajlı oranlarda konut kredileri faiz oranları ve kampanyaları belirlemektedirler.

Vakıfbank Konut Kredileri Faiz Oranları ve Kampanyaları

Vakıfbank müşterilerine 120 aya kadar sürecek vadeler sunmaktadır. % 0,94 faiz oranıyla Vakıfbank müşterileri konut kredileri kullanabilmektedir. Vakıfbank konut kredilerinde konutunuzun % 75’ e karşılık gelen değeri hesaplanıp verilmektedir. Konutun değerinin hesaplanmasında uzman ekspertizler görev yapmaktadır. Expertiz ücreti başlangıç aşamasında bir defaya mahsus olarak 600 TL’ dir.

Garanti Bankası Konut Kredileri Faiz Oranları ve Kampanyaları

Garanti bankası 240 aya kadar vade sunmaktadır. Faiz oranı % 1,24 civarında olan garanti bankası konut kredilerinde bir defaya mahsus 525 TL expertiz ücreti ve 150 TL taşınmaz rehin ücreti alınmaktadır. Ayrıca garanti bankası kamu çalışanlarına ve kendi müşterilerine faiz oranlarında indirim kampanyaları yapmaktadır.

Akbank Konut Kredileri Faiz Oranları ve Kampanyaları

Akbank müşterileri 120 ay vade ile % 0,97 faiz oranı ile banka konut kredileri çekebilmektedirler. Akbank alınacak konutu ipotek altına almaktadır. Konutun % 75 değerinin verildiği Akbank konut kredilerinde 495 TL expertiz ücreti ve 200 TL taşınmaz rehin ücreti alınmaktadır.

Halkbank Canım Evim Konut Kredileri Faiz Oranları ve Kampanyaları

Halkbank canım evim konut kredisinde 120 ay vade ve % 0,92 faiz oranı ile evin değerinin % 75’ ine varan miktarlarda konut kredileri verilmektedir. Halkbank expertiz ücreti olarak 500 TL ve taşınmaz rehin ücreti olarak 155,76 TL kesinti yapmaktadır.

Tüm özel, kamu ve katılım bankaları farklı faiz oranları ve vadelerle konut kredileri kampanyalarını sürdürmektedir. Yapı kredi bankası 120 ay vade ile % 0,59 faiz oranı, Ziraat bankası 120 ay vade ve % 0,89 faiz oranı, ING Banak 60 ay vade ile % 0,91 faiz oranı Denizbank deniz Mortgage ile 300 ay vade ve % 1,09 faiz oranı uygulayarak konut sahibi olmak isteyen müşterilerine fırsatlar sunmaktadır.

Etiketler:


Konut Kredisi ve Faiz Oranları Konusuna 2 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git