Kredi Verenler > Krediler > Kredi Almak için Gelirim Olması Şart Mı ?

Kredi Almak için Gelirim Olması Şart Mı ?


Bankaların hizmetleri içersinde en çok tercih edilen ve kullanılan hizmeti kredilerdir. Kredilerinde bankalar için büyük karlı oluşu ve sunduğu uzun vade seçenekleriyle müşteri kapma yarışı içine girmesine neden olmuşlardır. Her ne kadar krediler karlı bir hizmet olsa da kredi kullanımı için gerekli şartlar bulunmaktadır. Bu şartların başında gelir belgesi gelmektedir.

Bankalar, müşterilerine kredi adı altında borç para vermekte ve bu parayı müşterilerinden taksitle geri almaktadır. Verdiği parayı geri almak için de müşterisinin krediyi ödeyecek gelir belgesi var mı? Sorusuna önem veriler. Eğer bir kişinin hiç bir geliri yoksa tek başına kredi alması mümkün değildir. Ancak gelirleri farklılık gösterirse o zaman şartlar değişir. Şöyle ki kişinin sabit bir maaşı yoktur ancak kişinin iş yeri, konut kirası, araç veya makine kirası, faiz getirisi gibi gelirleri vardır ve bunu belgeleyebilirse kredi kullanabilir.

Diğer bir seçenek ise kişinin sabit bir maaşı yok ancak kişinin üzerine kayıtlı ev, araba,tarla,iş yeri gibi varlıkları varsa ve bu varlıkları bankaya rehin göstermeyi kabul ederse yine kredi kullanabilme şansı vardır. Gelelim diğer seçeneğe. Kişinin maaşı, maaş dışında kira veya faiz getirisi ve üzerine kayıtlı olup da bankaya rehin gösterebileceği bir malının olmadığını kabul edelim.

Bu kişinin bu şartlarda kredi kullanması hayalden öte gitmez. Ancak bu kişiye kredi notu yüksek, gelir belgesi krediyi ödeyecek durumda ise ve bu kişinin daha önce bankalarla hiç bir problem yaşamamış biri kefil olursa yine kredi kullanma şansı doğacaktır. Farkındaysanız vermiş olduğumuz üç seçenekte de bankaya kredi talebinde bulunan kişinin sabit maaşı olmamasına rağmen bankanın vereceği kredinin ödenmemesi durumunda el koyacağı mallar, icraya verebileceği kefil bulunmaktadır.

Yani bir şekilde kredisini geri alma şansı bulunmaktadır. Bu yüzden hiç bir geliri olmayan ve kredi kullanacağı bankaya gelir belgesini ibraz edemeyen Allahın kulu kredi kullanamaz. Boş verin siz internetten kefilsiz kredi veren bankalar reklamlarını. İçeriğin iyi okuduğunuzda, yukarıda sizinle paylaştığımız şartlardan mutlaka birinin olmasını ister. Sözün kısası geliriniz yoksa boşa hayal kurmayın kredi kullanamazsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git