Kredi Verenler > Banka Haberleri > Kredi Borçlarına Af Çıkacak mı?

Kredi Borçlarına Af Çıkacak mı?


İhtiyaç kredisi, konut kredisi,  taşıt kredisi, eğitim kredisi bu yazdığımız kredi türlerini daha fazla sırlamak mümkün. Özellikle son yıllarda ülkemizde bankaların müşterilerine sunduğu kredi hizmetlerinin giderek artmasından dolayı ödeme konusunda sıkıntı çeken milyonlarca müşterinin olduğunu sizlere belirtmek istiyorum.

Özellikle hükümetin son günlerde aldığı radikal kararlardan sonra özellikle vergi konusunda getirdiği aflardan sonra banka müşterileri de bu konuda af beklemeye başladı. Bankalara milyonlarca insanların borcunu olduğunu düşündüğümüz zaman bazı kişilerin özellikle de kredi konusunda af beklediklerini internet ortamında yaptığımız araştırmalarda görüyoruz. İşte bu yüzden sizler için bu konuda merak edilen sorunun cevabını araştırdık ve merak edilen bu sorunun cevabını sizler araştırdık.

Ancak yasal olarak sizlere tanınan süre içerisinde borçlarınızı ödememeniz durumunda bankanın başlattığı  yasal süreç içerisinde sizler otomatik olarak kara listeye düşeceksiniz ve uzun süre bu listede kalacaksınız. Bu yüzden borçlarınızı ödeme konusunda ne kadar düzgün ödeme yaparsanız sizler af beklemek zorunda kalmayacaksınız. Aksi durumda ne kadar beklerseniz bekleyin bankaların kredi borçlarını da silmeyeceğine emin olabilirsiniz.

Bankaların son zamanlarda müşterilerine sunduğu en önemli avantajların kalan borçları ve ödenmeyen borçları taksitlendirme konusunda müşterilerine yardımcı olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle kredi borcu olanların vergi affı gibi indirimleri göz önüne alarak bu konuda indirim beklediğini ve af beklediğini düşündüğümüz zaman bankalardan alınan krediler ile zamanı geçmiş vergilerin bir olmadığını bilmenizde fayda var. Bu yüzden bankalardan aldığınız krediler hakkında af çıkma düşüncesi kapılmamanızı öneriyoruz.

Kısaca özetlersek kredi veya kredi katlarının affa uğraması söz konusu değildir. belki ilerde sadece faizlerinde bir yapılandırma söz konusu olur ki zaten o duruma düşenler çoktan avukatın eline düşmüş olur.

Kredi Borçlarına Af Çıkacak mı? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mehmet zeki aslan dedi ki:

    Slm iyi günler benim farklı bankalar yaklaşık 15000 tl. kredi kartı borcum var ve isim yok ödeme imkanım hepside avukatlık olmuşlar evime haciz gelmeden hükümetin bu konuda bir çözüm bulmasını istiyorum kredi katlarına bir af gelmesin istiyorum kart borçlarını silinmesini istiyoruz hükümet bu işe bir el atmazsa bizler bu borç bataklığında kaybolacağız

    1. Admin dedi ki:

      BAnkaların veya hükumetin borçları af etmesi veya komple silmesi söz konusu değil ancak yapılandırma ile ödenebilir bir taksitlendirme yani 72 aya kadar vade imkanı tanıyan bir uygulama söz konusu.

Sayfa başına git