Kredi Verenler > Banka Sorunları > Kredi Borcundan Kurtulma Yolları

Kredi Borcundan Kurtulma Yolları


Bilinçsiz harcamalar, ortaya çıkan nakit ihtiyaçları, sağlık, eğitim ve düğün gibi ortaya çıkan masrafların karşılanması için en çok tercih edilen para bulma yöntemi kredilerdir. Ancak alınan kredilerin taksitleri belli bir dönem sonra ödenemeyecek duruma gelir. Öyle ki kredi taksitleri, alınan maaşın komple kredi taksitini kapatmak için bile kullanılmakta ve hayatın devam edebilmesi için gerekli ihtiyaçlar karşılanamamaktadır.

Bu durumda yeni kredilere başvurulacak ya da kredi kartlarına yüklenilecektir. Bu yazımızda kredi borçlarından kurtulabilmek için neler yapılması gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Kredi ve kredilere olan taksit borçlarını ödeyemeyen ve ödeyemediği için de faizle karşı karşıya kalanlar için tavsiyemiz borç kapatma kredisidir. Borç kapatma kredisi sayesinde tüm borçlar tek borç altında toplanmış olur ve ödenemeyen kredi taksitlerinden dolayı doğacak faizlerden kurtulmuş olunur. Borç kapatma kredisi kullanan kişiler bu saatten sonra çok dikkatli harcama yapmak zorundadır. Çünkü borç kapatma kredisinin taksit ödemesi, alınan maaşın veya gelirin yarısına yakın bir dilimini kapsayacağı için yeniden borçlanmamak için çok dikkatli davranılması gerekmektedir.

Ek iş yaparak veya uzmanı olduğu alanda internet ortamında iş yaparak ek gelir elde etmek borç kapamaya çok etki edecektir. Yine zaruri durumlarda seyahat edilmemeli ve tatil planları geçici bir süre ertelenmelidir. Elektrik, su, telefon masraflarında tasarrufa gidilebilir. Öyle ki öğle yemekleri için iş yeri evine yakın olan kişiler öğle yemeğini evinde yemelidir.

Öğle yemeğini dışarıda yiyen kişilerin harcamış olduğu paraları aylık olarak hesaplandığında ciddi bir rakam ile karşılaşacaksınız. Bir başka tavsiyemiz giyim için mağazalar yerine açık pazarlar tercih edilmelidir. İnanın pazarlarda satılan giyim eşyalarını daha ucuza ve mağaza kalitesinde dahi bulmanız mümkündür. Aracınız varsa daha az sıklıkla kullanmayı deneyin. Böylece aylık ödeyeceğiniz yakıt masrafından da tasarruf yapmış olacaksınız. Almayı düşündüğünüz beyaz eşya, mobilya, elektronik eşyaların alımını belli bir süre tehir edebilirsiniz. Çok acil olanlar varsa sadece alınması mecburi olanlar alınmalı diğerleri ise bekletilmelidir.

Yukarıda saymış olduğumuz veya bunlara benzer harcamalarda yapacağınız tasarruflar sayesinde kredi borcunuz bitinceye kadar yeni borçlara girmeden zorlansanız bile kredinizin borcunun bitmesine yardımcı olacaktır. ”Bunlardan ne olur demeyin” çünkü tasarruf yapacağınız bir kalem harcamaların, aylık olarak hesaplandığında küçümsenmeyecek rakamlara ulaşacağını sizlerde şahit olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git