Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Kredi Çekemiyorum Para Lazım Diyenler

Kredi Çekemiyorum Para Lazım Diyenler


Günümüzde acil paraya ihtiyacı olup da bankalardan kredi çekemeyen o kadar çok insan var ki. İşte bankalardan kredi çekemiyorum para lazım diyen insanların derdine bir nebze de olsa çare olacak yazımızı iyi okuyun derim. Bu yazımızda sizlere yardımcı olması için anlatacağımız yöntemlerin kesin olacağı garantisi vermeyip sadece size neler yapabileceğiniz hakkında bilgiler vermekteyiz.

Bankalardan kredi çekememenizin birinci temel sebebi Kredi notunuzdur. Kredi notu, bildiğiniz üzere günümüzde bireysel müşterilerin bankadan kredi çekmek istediklerinde, kredi kullanacakları zaman bakılan nottur. Kısacası sizin bankalardan almış olduğunuz karnenizdir. Bu karne kırıklığının sebebi belki kefil olduğunuz bir arkadaşın size bir jesti de olsa banka sizi bilir ve kredi notunuzu düşürür.

Önceden almış olduğunuz kredi borç ödemesinde yaşanan aksaklıklar, kredi kart borç ödemelerinde yaşanan aksaklıklar kredi notunuzun düşmesini sağlar. Yapmanız gereken ilk adım kredi notunuzu yükseltmek olsun. Bankadan yeni bir kredi kartı alabilir, bankaya para yatırabilir veya otomatik ödeme talimatları verebilirsiniz. Yine ödenmemiş kredi kart veya kredi borcu varsa banka ile karşılıklı anlaşıp, size uygun vadelerle borcunuzu yapılandırın derim. Kredi çekemiyorum para lazım diyenlere diğer bir tavsiyem ise senet veya komisyon karşılığı kredi veren kurumlarla anlaşmasıdır.

Tabi her kredi veriyorum diyen kurumlara da hemen inanıp atlamayın. Kredi verme taahhüdünde bulunan kredi şirketinin veya firmasının ne kadar güvenli olduğu, yaptığı işin resmiyet derecesini araştırın. Tabi alacağınız kredi de makul faiz ve komisyon olmasına da dikkat edin. Sonra kaş yapayım derken gözünüz çıkmasın. Diğer bir tavsiyem ise senet ile altın veren kuyumculardan altın alabilirsiniz veya senetle elektronik eşya gibi paraya hemen çevrilebilen malzemeler satın alabilirsiniz.

Alacağınız altın ve elektronik eşyaları çok fazla zararına satmadan değerlendirip, para ihtiyacınızı geçişi olarak temin etmiş olabilirsiniz. Diğer bir yol ise bazı cep telefon operatörleri faturalı hattınız varsa size ikinci bir cep telefonu alma şansı veriyor ve aldığınız telefonun ücretini aylık faturanıza ekleyip uzun vadeli seçenek fırsatıyla size ödetiyor. Sizde almış olduğunuz bu cep telefonunu satarak nakit ihtiyacınız karşılamış olabilirsiniz.

En büyük temennimiz kimsenin kredi çekmeden, kendi maaşıyla rahat yaşamasıdır. Ama ortaya çıkacak acil ihtiyaçlardan dolayı da kredi çekme ihtimalinde bulundurarak bankalarla aranızı iyi tutun derim. Sonra kredi çekemiyorum para lazım demeyin.

Kredi Çekemiyorum Para Lazım Diyenler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. asaf ardıç dedi ki:

    kredi çekemiyorum acil 4 bin tl ye ihtiyacım var

  2. murat dedi ki:

    Zor durumdayım acil 27000 liraya ihtiyacım var aylık ödemesini 1000 olarak 36 ay olarak yaparım

Sayfa başına git