Kredi Çıkartılır, Kredisi Çıkmayana Kredi

Malum ihtiyaçlar, aksayan ödemeler ve sürekli artan ihtiyaçla için gerekli olan para ve çalışmakla yetiştiremediğimiz ve her fırsatta kredi veya kredi kartı kullanmak suretiyle artan borç yükümüz.

Artan borç yükü ile birlikte kredi arayışımız da artmaktadır, maalesef bir çoğumuz kredi borcumuz bitmeden yeni bir kredi çekmek suretiyle borç yükümüzü arttırmakta ve her seferinde elimizi rahatlatmak için tekrar kredi arayışına girmekteyiz, yine limitleri dolan kredi kartımız için kredi kullanmak ta ve limiti açılan kredi kartımızı iki üç ay içinde tekrar doldurmaktayız.

Tüm bu olanların sonucu olarak güvenilirlik limitimiz dolmaktadır, yani bankaların gözündeki değerimiz ederimiz düşmektedir, gelir oranımıza göre kredi limitimiz dolmakta ve yeni kredi kullanma şansımız bulunmamaktadır. Çünkü kredi borç yükümüz çoğaldığından kredi notumuz aşağı doğru düşmekte ve riskli müşteri konumuna düşmekteyiz.

Kredi kullanama ve bankadan kredi çıkmaması bizi sıkıntıya düşürmekte ve arayışa düşmemize sebep olmaktadır ve her bankaya başvuru yapmaktayız ayrıca sürekli başvuru yapılıp ret edilen krediler dahi bizim kredi notumuza zarar vermekte ve kısır döngüye düşmemizi sağlamaktadır, yani kredi aradıkça alamama ihtimalini güçlendirmektedir.

Bir Diğer Seçenek ise; ipotek göstermek veya kefil göstermek suretiyle kredi almanız mümkündür, ancak kefil bulmak artık eskisi kadar kolay olmamaktadır. ancak araba, konut veya arsa gibi mali değeri olan taşınmazlarınızı ipotek göstermek suretiyle İpotekli Kredi adı altında  taşınmazın değerinin %50-60 oranın da tüketici kredisi kullanmanız mümkün olabilmektedir.

Tabi bu durum kredi arayışımızı para ihtiyacımızı eksiltmiyor, İnternet’te, Facebook vb sosyal alanlarda sürekli karşımıza çıkan; Kredi Çıkartılır, Kredi Borçlarınız Tek Yerde Topluyoruz, Kredisi Çıkmayana kredi, Krediniz Onaylanır, Kredi kartınız Uygun Taksitle Ödenir gibi bir çok ilan veya yazı görmeniz mümkündür.

Ancak dikkat etmek gerekir ki aslında kredi notunuzun düşük olması, yasal takip, idari takip ve ödemesi aksamış kredi veya kredi kartınız var ise kesinlikle size kimse kredi çıkaramaz.

Zaten başvursanız dahi bu tür yerlere size aynı şeyi söyleyeceklerdir. Kimse kendi finansmanını sağladığı parayı size kredi olarak veremez ve yasal olarak ta suçtur. Ancak halk dilinde tefeci olarak bilinen ve senet karşılığı para verenler elbette vardır,  o tür bir alışverişte de dikkatli olmak lazım, Bankalar merhametsizdir, ancak senetle borç para aldığınız kişiler ile ilişkiler daha çetrefilli olabilmektedir.

Benzer yazımız Acil Para Lazım Nerden Nasıl Bulurum? ile birlikte Senetle Para veya Kredi konuları ilginizi çekebilir.

Etiketler:


Kredi Çıkartılır, Kredisi Çıkmayana Kredi Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Bektaş diyor ki:

  ACİL 20000 tl lazım 36 ay ödemeli bankalarla aram kötü kim kredi verir

 2. ali diyor ki:

  kıredi kullanmak istiyorum daga önce 20 bin çektim bana 25 daga lazım obur kırediyi oduyom 3 .aydayım bida çekebilirmiyim

  1. Admin diyor ki:

   Aksayan borcunuz yok ise ve bununla birlikte geliriniz taksitleri karşılayacak düzeyde ise almanızda bir problem çıkmaz

 3. şirvan diyor ki:

  kocaeli’nde ikamet ediyorum. aylık net 1800 tl maaşım var. acil 25.000 tl krediye ihtiyacım bulunmaktadır.

 4. akif diyor ki:

  kredi için yardımcı olur musunuz

 5. Deniz Güner diyor ki:

  Lütfen çok acil 2000 – 2500Tl ye ihtiyacım var bankalardan olumsuz yanit aldım kredi notum düşük ve fazla başvurudan dolayı bankadan kredi çekmiyorum lütfen yardım edin

 6. günay diyor ki:

  lütfen kredi için görüşebilirmiyiz 5386047782

Sayfa başına git