Kredi Verenler > Krediler > Kredi Çıkmayan Kişiler Nasıl Para Bulabilir ?

Kredi Çıkmayan Kişiler Nasıl Para Bulabilir ?


Öncelikle böyle bir arayış içindeyseniz muhtemelen Kredi Kartı limitiniz, Kredi kullanma limitinizin dolduğunu anlamak mümkün. Bir çok insan maalesef kredi ve kredi kartlarından kaynaklanan ödeme güçlüğü hatta artık ödeyememe gibi durumlara düşmektedir.

Bankalardan kullandığımız krediler veya kredi kartlarımız maalesef tüm gelirimizi yutmaktadır, oluşan bu nakit sıkıntısı ise eve yansımakta, geçim sıkıntısına sebep olmaktadır. Meydana gelen bu durum ise bizi sürekli para arayışına itmektedir.

Kredi Notum Düşük Kredi Alır mıyım?

Öncelikle Kredi notunuzun düşük olması kredi kullanmanıza engel demek daha mantıklı, kredi notunuz düşük ise küçük meblağlarda kredi kullanmanız mümkündür. Ancak olmazsa olmaz şartı daha önce sorun yaşadığınız kredi veya kredi kartı borcunuzun yasal veya icra takibinde olmaması lazım, yani ödenmemiş borcunuzun bulunmaması lazım, ancak bu şartlarda kredi alabilirsiniz.

Yasal Takibim ve İcra Takibim Var Kredi Alır mıyım?

Aslında almanız mümkün değildir, ancak Bankalar Kredi verirken verdiği parayı alabilme ihtimali ne kadar yüksek ise o kadar kolay alırsınız. Yani ipotek karşılığı kredi almanız mümkün oluyor, örneğin ev arsa gibi taşınmazınız var ise onun değerinin %50-60 oranında bankalar kredi verebilmektedirler, ancak taşıtlar için bu tür krediye bankalar genelde sıcak bakmazlar.

Bana Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

Öncelikle hatırlatmak isteriz ki tefeci olarak bulunan insanlardan para almak oldukça risklidir, ayrıca sizden büyük teminatlar isteyecekleri gibi (ev, arsa, araba) senet imzalamak ve yüksek maliyetleri de düşündüğünüzde hiçte cazip ve akıllıca görünmemektedir, ayrıca yasal da değildir.

Ancak küşüm meblağlar lazım ise, örneğin,1000-3000 TL gibi durumlarda kredi kartsız senetle, TV, Bilgisayar, Telefon, gibi ürünleri 24 aya kadar taksitle verilen yerlerden alıp tekrar satmanız. Daha olmadı cep telefonu Operatörleri tarafından 24 ay vade ile verilen cep telefonunu alıp satmak suretiyle de kısa ve küçük ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Büyük Paralar Lazım Nasıl Bulurum?

İşte o konuda işiniz oldukça zordur, büyük paralar ancak banka kredileri ile bulunabilmektedir, yada arsa ev araç varsa satmanız gerekecek, o da yoksa ve banka avukatları kıskacın daysanız akışına bırakın yapacak bir şey yok demek daha mantıklı, varsa gelirinizin ¼ oranında kesinti yapılır, evinize icraya gelinir ki onun da belli eşyalara olmakta ve genelde haczi edilen eşyalar saklama koşulları nedeniyle götürülmemektedir.

Son olarak şuan ödeyemediğiniz borcunuzu tefeciden almaya kalkarsanız bu gününüzü de arama ihtimaliniz var ancak yinede alacaksanız şartlar ve senetlerinizi sağlam yapın boş senet imzalamayın.

Benzer Yazımız;

Kredi Borcu Yüzünden İcra ve Hapis Olurmu? 

Kredim İcraya Düştü Ne Yapmalıyım?

Kredi Çıkmayan Kişiler Nasıl Para Bulabilir ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ilyas dedi ki:

    Acil paraya ihtiyacim var bana yardim ci olurmuaunuz 15000

Sayfa başına git