Kredi Çıkmıyor Nasıl Nakit Bulurum Sorusuna Çözüm

Biliyoruz ki birçok insan evlilik, iş yeri açma, ev sahibi olma gibi nedenlerden dolayı belli bir miktarda nakite ihtiyaç duyuyor. Bu gibi durumlar da ise insanlar ilk olarak bankalar aracılığı ile kredilere başvuruyor. Fakat bankalar herkese kredi imkanı sunmuyor. Bankaların ihtiyaç sahibine kredi verebilmesi için düzenli bir gelir veya yüksek kredi puanı beklentisi doğuyor. Peki bu iki gereksinime sahip olmayan insanlar nasıl nakit ihtiyaçlarını giderebilirler? Bunun için yapmaları gerekenler neler? Gelin şimdi bu soruların hepsine teker teker yanıt verelim.

1- Bu gibi durumlar da çok yüksek nakit ihtiyacı bulunmayan insanlar, İngbank’ ın Teknosa mağazaları ile yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde taksitli ve kaliteli telefonlar alabilir ve bu telefonların kutusunu açmadan iki bin üç bin lira arasında bir fiyata elden çıkarabilirler. Bunun için ilk olarak telefonunuzdan başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru için telefonunuzun mesaj bölümüne girip Teknosa boşluk TC kimlik numaranızı 2229’ a mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Bankaların onay vermesi durumunda birkaç dakika içinde banka tarafından aranacak ve bilgileriniz istenecektir. Bilgilerinizi verdikten ve onay işlemini aldıktan sonra herhangi bir teknosa mağazasına giderek istediğiniz telefonu alabilir ve ister direk kullanıcıya ister telefonculara satarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

2- İngbank’ ın yapmış olduğu tüm işlemlerin aynısını Odeabank, Vatan Bilgisayar mağazaları ile anlaşarak yapmaktadır. Odeabank başvurusu için ise Vatan boşluk TC kimlik numaranızı 8444’ e mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Geri kalan tüm işlemler İngbank ile benzer olduğundan aynı işlemleri Vatan Bilgisayar mağazalarında gerçekleştirerek istediğiniz telefonu alıp satabilirsiniz.

3- Bu yöntemi pek önermesekte kredi puanınızı yükselten kurumlarla iletişime geçerek puanınızı yükseltebilirsiniz. Ama hatırlatmak isteriz ki bu firmalar yasal olmayan yollar ile kredi notunuzu yükseltmektedir. Kredi notunuzu yükseltmenin karşılığı olarakta çekeceğiniz kredinin belli bir yüzdesini komisyon olarak almaktadırlar. Dediğimiz gibi bu yöntem çok riskli bir yöntemdir. Çok büyük ve aciliyeti bulunmayan nakit ihtiyaçlarında bu yönteme başvurmamanızı öneririz.

Sizler de yukarı da bahsettiğimiz maddeleri uygulayarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Üstelik birinci ve ikinci maddede verdiğimiz işlemleri uygulayarak iki banka aracılığı ile telefon alabilir ve sağladığınız nakiti arttırabilirsiniz.

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir