Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim?

Finans geçmişi kirli olan ve dolayısıyla bu geçmişteki olumsuz finans sabıkaları Findeks Kurumu tarafından kredi notu olarak değerlendirilir. Findeks’in belirlediği bu notlar kişilerin kredi kullanıp kullanmamasında başrol oynamaktadır. Kredi notu zayıf veya riskli olanlara bankalar kredi kullandırtmaz. Bu durumda kredi kullanamayanlar nereden para bulabilirler? Bu yazımızda kredi dışında para bulma alternatifleri üzerinde bilgiler vereceğiz.

Normal yolla kredi kullanamayan kişilerin uygulayabileceği diğer bir kredi yöntemi ipotek karşılığı kredi kullanmadır. Eğer ki kredi kullanamayan kişinin üzerinde taşınır – taşınmaz malı varsa ve bu malı banka üzerine ipotek göstermek şartıyla kredi kullanabilmektedir. Eğer ki varsa size borç para verebilecek bir dostunuz onun kapısını çalmayı ve borç para istemeyi deneyebilirsiniz .

Gerçi böyle bir dost bu zamanda zor ama yinede nesli tükenmemiş dostlar olabileceğini hatırlatmak istedik. Kredi kullanmayanların para bulma alternatiflerini sırasıyla ele aldığımızda ilk önce vadeli hesaplara tanınan ek hesaplar başvuracağımız ilk yöntem olmalıdır. Bu ek hesaplar kısa süre de olsa nakit ihtiyacını karşılamış olacaktır. Yine varsa kredi kart limitinizde size kısa süreliğine yardım edecek bir yöntem olacaktır.

Kredi kartından alınacak beyaz eşya, elektronik eşyaların taksitlendirilmesi sonrası alınacak eşyaların satımı ile geçici para bulma sorunu ortadan kalkacaktır. Bu yöntemle ile en çok alınan eşya cep telefonlarıdır. Alınan sıfır cep telefonları, paket açılmadan satılmakta ve alınan fiyatın %60-70 arasında daha düşük bir fiyata geri satılmakta ve nakit ihtiyacı karşılanmaktadır.

Yine senet ile alınacak altın, beyaz eşya, elektronik eşyaların satımı da kısa süreliğine çare olacak nakit karşılama yöntemidir. Kredi kullanamayan, kredi kartında limit olmayanların nakit ihtiyaçlarını karşılamak için başvurduğu diğer yöntem ise cep telefon hattına ilave ikinci bir telefon alımıdır. Cep telefon operatörleri, müşterilerinin sabit faturalarına ilaveten eklediği yeni taksit tutarı ile müşterilerine yeni cep telefonu satışı yapmaktadır. Kişiler bu cep telefonu yukarıda belirttiğimiz gibi daha düşük fiyata satmakta ve nakit ihtiyacını geçici olarak karşılamaktadır.

Diğer bir para bulma yöntemi ise asla tavsiye etmeyeceğimiz tefecilerden para almaktır. Tefeciler, ya yüksek faiz oranından para verip senet imzalatmak da ya da borç isteyenlere boş senet imzalatmaktadır. Bu da borçlu için felaketin habercisidir. Bu yöntem ayrıca illegal bir yöntem olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Etiketler:


Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim? Konusuna 275 Yorum Yapıldı
 1. ismail diyor ki:

  acil 3000 TL’ye ihtiyacım var. belgelenebilir 6000 TL gelirim mevcut. bankalardan kredi alamıyorum. Kredi notum düşük. 08.10.2016 tarihine kadar 3000 TL’ye ihtiyacım var.

 2. erkan diyor ki:

  5000 tl ye ihtiyacım var.sokr düşük olduğu için bazı bankalar olumsuz, bazılarıda şubeye davet ediyorlar.kesin çözüm olacak birisi varsa şartları konuşabiliriz.

 3. sonay diyor ki:

  işten çıkarıldığım dönemde olan kredi ve kredi kartı borcum takibe düştü. kredi notum düştüğü ve yeni işe başladığım için kredi çekemiyorum.aylık net gelirim 3750 tl ödemede sorun olmaz.borç toplamım 13000TL dir. Acil yardım rica edebilir miyim? icra yoluna gidiyorum yoksa.

 4. hüseyin diyor ki:

  merhaba. ailem evden attı istanbul avrupa yakasında iş buldum turkcell iletişim merkezinde aylık 1300 tl maaş ile çalışacağım. bu sadece belgelenebilir kısmıdır. daha önceden de turkcellde 3 sene tecrübe edindim maaşım 1300 olmasına rağmen primlerimle birlikte 2000 tlnin üzerinde gelirim olacak. yalnızca eve çıkmam gerekiyor. bunun için de paraya ihtiyacım var eve çıktığım zaman işe başlayıp sizden talep edeceğim tutarı 12 ay içerisinde ödeye bilirim 10,000 tl talep ediyorum yaş 21 yardımcı olabilcek birisi var mı.?

 5. Eren diyor ki:

  20.000 TL’ye ihtiyacım var. 3.900 belgelenebilir maaşım var. 30 yıldır aynı adreste 10 yıldır aynı kurumda çalışıyorum. Dönüş yaparsanız sevinirim.

 6. umit diyor ki:

  Hayirli aksamlar cok acil para lazim cok zordurmdayim yardimci olur saniz sevinirim alah rizazi icin

 7. Pinar diyor ki:

  Acil 3000 tl ye ihtiyacim var bankalardan kesinlikle alamiyorum ne yapmaliyim

 8. sercan diyor ki:

  25000 tlye ihtyacım var ssk lı çalışıyorum maaşım 5000 tl üzerinde aramanzarası rica edyorum

 9. 1 24 25 26
Sayfa başına git