Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim ?

Kredi notu geçmişte yaşanan kredi ile ilgili sorunların kaydını tutmaya yarar, Bu sayede özetle, kredi notu puanıyla bireyin tüm mali geçmişi ortaya dökülmektedir. Findeks tarafından oluşturulan bu kredi notunun asıl amacı, kredi başvurularında kişiye güvenilip güvenilmeyeceğini belirlemektir. Kredi notu düşük ise bankalarda size kredi vermekten doğal olarak kaçınacaktır. Bu hale gelen yani kredi kullanamayanlar için para çekme yöntemleri , kredi çekmeden para bulma yöntemleri üzerine değineceğiz.

Kredi notu nedeniyle kredi çekemeyen kişilere çözüm yollarından biri de ipotek karşılığı kredi kullanmaktır.  Kredi kullanacak kişinin üzerinde herhangi bir taşınır mal yada taşınmaz mal varsa , bu mal bankalar tarafından ipotek gösterilerek kredi kullanımında işe yarayabilir.  Yine en temiz yolu ise hiç bankalara bulaşmadan eş dosttan borç para istemektir. Bu hem faizlenmenizi önceleyecektir, hemde bankaya ipotek altında mal varlığınızın tedbir konulmasını engelleyecektir, çünkü eğer ipotek ile kredi alırsanız, bu kredi borcu devam ettiği sürece, yani ipotekle kredi çekmiş olduğunuz bedeli iade etmeden, mal varlığınızı nakite (likite) çeviremezsiniz.

Doğrusu bu aralar bu şekilde gözü kapalı borç verecek, güvenecek adam bulmak zor olsa da yine de kardeşliğin, kankalığın, adaletin , dostluğun değerini bilen adam gibi adamlar illa ki çıkacaktır karşınıza. Yine kredi kullanamayanlara aradığımız yöntemlerden biri de kullandığınız vadesiz hesabın eksi bakiyesi olabilir. misal 3000 lira limiti olan kartımız, -750 bakiyeye gidebilir, bankalar da bu paradan ufakta olsa bir para almaktalar. En azından geçici de olsa bu hesaplara özel verilen ek hesaplarla bu sorunu bir nebze çözmüş olabilirsiniz. Aynı şekilde kredi kartı limitinizi de altın alıp bozdurarakta nakite çevirmiş olabilirsiniz. Bu da size bir adım kazandırmış olacaktır. Ayrıca kredi kartıyla beyaz eşya da alabilirsiniz. Bunları da taksitlendirerek alınan eşyanın satımıyla parayı nakite çevirmiş olacaksınız.

En iyi nakite çevirme yollarından biri de aslında cep telefonlarıdır. Hem piyasa değeri düşmüyor, hemde gerek kapalı kutu tabiri olduğundan ( bir çamaşır makinasında kapalı kutu, sıfır mantığı olmuyor, adam aynı paraya mağazadan kendi alıyor ) cep telefonlarında değer kaybı çok düşüktür. Vodafone, Turkcell , Türk Telekom ile gidip birebir görüşüp faturanıza ek şekilde telefon alabilirsiniz. Size kendimden örnek vereyim;

3500 liraya İphone 7 aldım, 3100 liraya sattım, 48 ayda da ödeyeceğim bu parayı. Bence ideal. Eğer iki hattınız varsa bunun yanında diğer bir iletişim firmasından da başvuru yapabilirsiniz. İşinize yarayacaktır.Ben türk telekomdan almıştım iphone 7 ‘yi, sizde size en uygun operatörün telefon kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Tefecilerden para almak , önermesekte tavsiye de etmesek, çok acil durumlarda bir nefes almanızı sağlayabilir, tabi sonradan nefesinizi de kesebilir 🙂 Tefecilerin sizlere borç para karşılığı senet imzalattıklarını unutmayın. Bu zaten illegal yani yasadışı bir olaydır, sonunuzu da getirebilir.  Ucunda ölüm olsa da tefeciye bulaşmayın, yoksa yine aynı kapıya çıkmış olacaktır 🙂

Ahmet Kaya , 7 yıldır e ticaret işi ile meşgul aynı zamanda yatırım araçları konusunda araştırmacı biri son dönemlerde kredi konusunda tecrübeli ve kredi kartları banka kartları ile alakalı konularda hem yeni şeyler öğrenmeyi ayrıca paylaşmayı seviyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir