Kredi Verenler > Krediler > Kredi Kart Limiti Arttırmak İçin Ne Yapmak Gerekli ?

Kredi Kart Limiti Arttırmak İçin Ne Yapmak Gerekli ?


Bankalar müşterisinin izni dışında kredi kartı limiti artırılamaz. Aynı zamanda müşteriler kredi kart limitlerinin artırmak için bankaya farklı yollardan başvuru yapsalar dahi bankaların bazı şartları olacaktır. Bu şartların başından kredi notu gelmektedir. Kredi kart limiti ve detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam ediniz.

Bankalar artık kafalarına göre kredi kartlarında limit artımı yapamayacaklardır. Çünkü buna kanunlar izin vermedikleri gibi müşterinin onayı olmadığı sürece kredi kartı limiti artırılamaz. Hal böyle olunca bankalar müşterilerin kredi kart limiti talebini beklemeden, müşterisini arayarak onay alması durumunda kredi kart limitini artırma yoluna gitmektedir.

Kredi kart limitini artırmak isteyen müşteriler de bankasının müşteri temsilcilerini arayarak ya da bankasına faks göndererek, kredi kartı limit artırım talebinde bulunabilirler. Başvuru talebeni değerlendirirken bankalar müşterinin mevcut kredi kartı ödeme performansına göre limit artırımı yapmaktadır. Kredi kart borçlarını zamanında ödeyen müşterilerin başvurularını olumlu yanıt vermektedir. Bunun aksine kredi kart borçlarını geciktiren, ödemelerini zamanında yapmayan müşterilerin başvurularını da ret etmektedir.

Kredi Kart Limiti Arttırmak İçin Ne Yapmak Gerekli ?Aynı zamanda kredi kart borçlarının üst üste 3 dönem asgarisini ödeyen ve hiç dönem borcunu ödemeyen müşterilerin de kredi kartı limit başvurularını onaylamamaktadır. İlk kez kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin de kredi kart limitler, gelir durumunun en fazla 4 katı olarak belirlenmektedir.Kredi kartı limit artımını isteyen aynı zaman da SMS ile de bankasında başvuruda bulunabilir. Bazı bankalar (Garanti bankası, Asya Bank ve Akbank) kredi kart limit artımında SMS ile başvuruyu kabul etmektedir. Ancak bazı bankalar (TEB, Yapı Kredi, Akbank ve Finansbank) kredi kartlarına limit artırma taleplerinde internet bankacılığı ve ATM’ler üzerinden başvuruda bulunabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git