Press "Enter" to skip to content

Kredi Kartı Aidatları Geri Alma

Bugün sizlere kredi kartı aidatlarını geri alma hakkında bilgiler vereceğiz. Kredi kartı aidatlarınızı almak için bir çok çaba harcanmaktadır. Kredi kartı aidatları geri alma konusunda sizlere bazı tüyolar vereceğiz. Milyonlarca kredi kartı kullanan vatandaş bu konuda mağdur durumdalar.

Bildiğiniz üzere bankalar kredi kartları verirken, bazı masraf ve aidat adı altında ücret alabilmektedirler. Genelde ise bankalar kredi kartı başvurunuz sırasında bu aidatları ve masrafları sözleşme içerisine eklemektedirler.

Kredi kartlarını aldığınızda sizler bu sözleşmede imza atıyor ve bankaların çıkardıkları aidat ya da masrafları ödeyeceğinize dair teminat veriyorsunuz. Fakat, kredi kartı aidatları sözleşmenizde yer alsa bile aidatları veya masraflar için açık ve net biçimde onay vermeniz gerekebilmektedir.

Sözleşmede kredi kartı aidatları küçük yazılarla veya önceden boşluklar yer alıyor ve sonradan dolduruluyorsa bu haksız alım olarak nitelendirilmektedir. Bu şekilde ise kart aidatlarını bankanızdan geri alabilmeniz mümkündür.

Kredi kartınızı aldığınız sırada sözleşmede açık ve net bir şekilde size aidat ve masrafların belirtilmediği görülmektedir.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir