Press "Enter" to skip to content

Kredi Kartı Aidatlarından Kurtulmanın Yolları

Hangi bankadan kredi kartı kullanıyor olursanız olun, geçmiş dönemlerde ya da hala geçerli olmak üzere belirli miktarlarda aidat ücreti limitlerinizden kesilmektedir. Kredi kartı limitinizin tamamı dolu olsa bile bankanız bir kredi kartı aidatı alıyorsa, bunu yine tahsil edecek ve kredi kartı borcunuz mevcut limitinizden daha fazla olabilecektir. Bu gibi durumların artık bankacılık sektöründe istenmemesi ve kredi kartı kullanımı için ek ücret alınmaması gerektiği konusunda da resmi yazıların çıkması, kişilerin hem kredi kartı aidatı iptal ettirme şansına hem de mevcut kesilen aidatların tekrar alınması açısından bir yasal yol açmış durumdadır.

Kredi kartı aidatı iptal ettirme işlemleri için kişilerin öncelikle bankaları ile iletişim kurması gerekecektir. Banka şubelerine giderek ya da bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızda bulunan aidat ücretlerinin iptal edilmesi için talebinizi iletebilirsiniz. Eğer olumlu bir yanıt alamazsanız, bu durumda bir dilekçe ile bankanızın genel müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Yasal zorunlulukları araştırdıktan sonra müşteri numaranız, kredi kartı numaranız ve IBAN adresiniz ile birlikte dolduracağınız dilekçeniz, bankanın genel merkezi tarafından incelenecek ve ya yazılı olarak ya da telefon yolu ile size zorunlu geri dönüş yapılacaktır.

Eğer bankanın genel merkezi tarafından yapılan incelemeler sonucunda kredi kartınızdan yapılan kesintilerin iptal ettirilmesi ve bu zamana kadar yapılan kesintilerin de iade edilmesi söz konusu olursa, dilekçenizde belirtmiş olduğunuz IBAN adresine bir ay içerisinde iade gerçekleştirilecektir.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı aidatı iptal ettirme için başvuru yapan kişiler kadar yeni bir kredi kartı kullanacak kişilerin de dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumların başında, başvuru yapılacak olan kredi kartından herhangi bir aidat alınıp alınmadığının araştırılması gelmektedir. Şuan müşterileri için aidatsız kredi kartı veren bankalar aşağıdaki gibidir.

 • Garanti Bankası Bonus Classic
 • Türkiye İş Bankası Aidatsız Maximum Kredi Kartı
 • Ziraat Bankası Aidatsız Kredi Kartı
 • Vakıfbank Bonus Classic
 • QNB Finansbank Card Finans Kredi Kartı

Yeni bir kredi kartı kullanacak kişiler yukarıdaki bankalar ve yanlarında bulunan kredi kartlarına başvuru yaparlarsa, herhangi bir aidat ödeme zorunluluğu altına girmeyecektirler.

Öğrencilere Aidatsız Kredi Kartı Veren  Bankalar

Aidatsız kredi kartı konusunda bir diğer hizmet de üniversite öğrencileri başta olmak üzere, 25 yaşını geçmemiş gençlere yönelik sunulmaktadır. Eğer bu iki kriter sizin için uygunsa, aşağıda belirteceğimiz bankalara ve yanlarında bulunan kredi kartlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurular sayesinde, herhangi bir kredi kartı aidatı iptal ettirme ya da kesilen aidat için dilekçe aşamalarını yaşamanıza da gerek kalmaz.

 • Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli
 • Türk Ekonomi Bankası – ÜniversiTEB
 • Yapı ve Kredi Bankası – Play Card
 • Garanti Bankası – Bonus Genç
 • Ziraat Bankası – Genç Kart
 • Vakıfbank – Like Card
 • HSBC – Campus Card

 

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir