Kredi Kartı Aidatlarından Kurtulmanın Yolları

Kredi kartı kullananların yıllardır kanayan yarası kredi kartı senelik kesintileri peki bundan kurtulmanın bir yolu olduğunu biliyormuydunuz ? Bunun için yapmanız gereken yazımızı okuyup yazılanları uygulamak. Günlük yaşantımızda nakit para’dan çok kredi kullanımı yoğunlaştı. 22 Milyon kişi 59 milyon adet kredi kartı kullanmakta. Yani kişi başına ortalama 2’den fazla kredi kartı düşmekte. Kredi kartı kullananların çoğu aidat kesintisidir, 2014’te kredi kartı aidatları geri alınabilmekteydi ancak artık almak için yasal yollara başvurmanız gerekiyor.

Araştırmalar göre bankalar kredi kartı aidatları ile yılda 3.5 milyar TL gelir elde ediyorlar. Bu rakam oldukça ciddi, kredi kartı kullanıcıları bu dertten oldukça muzdaripler.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Yöntemleri

Kredi kartınızdan kesilen aidat için ilk olarak yapmanız gereken, Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak, ücretin iade edilmesini talep etmelisiniz. Bankalardan bir kaçı sizlere ödemeyi yapmakta ancak bazıları ise bu ödemeyi yapmayı kabul etmemekte. Ödemeyi kabul etmeyen bankalar için mevcut bankanın müşterisi olmaktan vazgeçeceğini belirtmekten çekinmeyin. Bu sebepten ötürü size alternatif yöntemler sunacaklardır.

Başka bir yöntem ise, Tüketici haklarına dilekçe yazmanız gerekmekte. Ancak bu işlemde 1-3 ay aralığında sürmektedir. Yakın zamanda yine sizler için birbirinden faydalı ve işinize yarayacak bilgiler ile yazılarımıza devam edeceğiz.

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir