Kredi Kartı Başvuru Yaptıktan Kaç Gün Sonra Elimde Olur

Gündelik yaşamda yapacağı alışverişlerde kullanmak üzere bir kredi kartı başvurusu yapan ve başvurusuna da banka tarafından olumlu yanıt alan kişilerin merak ettiği konuların başında kredi kartı teslimat süresi gelmektedir. Hem internet ortamından hem de banka şubelerinden yapılan başvurularda, en geç 30 işgünü içerisinde kredi kartınızın adresinize teslim edileceği konusunda bilgilendirmeler ile karşılaşabilirsiniz. Fakat, bu süre, kuryenin çalışma durumuna bağlı olarak kısa ya da daha uzun olabilmektedir. Çünkü, banka tarafından onaylanan kredi kartınız, birkaç gün içerisinde basılarak kuryeye teslim edilmektedir. Teslimat süresi ile ilgili asıl belirleyici olan da aynı şekilde kuryenin çalışma durumudur.

Kredi kartı teslimat süresi açısından yapılan araştırmalar, genel olarak 15 gün içerisinde kartın teslim edildiği şeklinde sonuçlanmaktadır. Bu süre, yaşanılan şehir, bankanın kredi kartınızı kuryeye teslim etme süre ve kuryenin size ulaşma süresine bağlı olarak uzayıp kısalabilmektedir. Bundan dolayı kredi kartınızın ne zaman teslim edileceğini öğrenmek ya da kuryeye teslim edilen kredi kartınızın ne zaman tarafınıza ulaşacağını görmek için, bankanızdan kurye takip numarasını almanız gerekmektedir.

Bankanın size vereceği kurye takip numarasının yanı sıra, hangi kuryeye teslim edildiği konusunda da bir takım bilgiler verilecektir. Bunları kullanarak internet üzerinden kısa sürede sorgulama yapabilir, bölgenizde bulunan kurye bayisi varsa, doğrudan orası ile de iletişim kurabilirsiniz.

Teslim Alınan Kredi Kartının Şifresi Nedir?

Kredi kartı teslimat süresi tamamlanıp tarafınıza kart ulaştırıldığında, ilk yapmanız gereken şifre işlemleri için gereken adımları tamamlamaktır. Bankalar tarafından kurye yardımı ile adrese gönderilen kredi kartlarında, genellikle özel bir şifre gönderilmemektedir. Bundan dolayı, kartınızın kullanıma açılabilmesi amacıyla, hangi bankadan kredi kartı almışsanız onunla iletişim kurmalı ve kredi kartınız için bir şifre belirlemelisiniz.

Bankanıza ait müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra, çok kısa bir görüşme yaparak kredi kartınızın kullanım şifresini belirleyebilirsiniz. Burada sizden bir takım bilgiler öğrenilmek istenecektir. Bu bilgiler arasında kredi kartı numaranızın son 6 hanesi ve kredi kartınızın arka yüzünde bulunan güvenlik kodu yani CVC kodu genellikle istenmektedir. Bu bilgileri cep telefonunuz ile görüşme sırasında tuşlayarak, şifre belirleme kısmına gidebilirsiniz.

Kredi Kartım Gönderilmedi Ne Yapmalıyım?

Bazı durumlarda onaylanan ve kuryeye teslim edilen kredi kartlarının, kullanıcılarına ulaşmadığı gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Eğer başınıza bu tarz bir durum gelmişse yani belirtilen kredi kartı teslimat süresi içinde herhangi bir şekilde kurye tarafınıza ulaşmamışsa, doğrudan bankanız ile iletişim kurmalısınız. Bankanın size vereceği kurye teslimat numarası ile ilk olarak internet üzerinden bir sorgulama yapmalı ve kredi kartınızın durumu hakkında bilgi almalısınız. Eğer dağıtımda olduğu görünen bir kredi kartı bildirimi varsa, bu durumda kurye numarasını arayarak, kredi kartınızın teslimat zamanı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir