Kredi Verenler > Banka Sorunları > Kredi Kartı Batağında Olanlara Tavsiyeler

Kredi Kartı Batağında Olanlara Tavsiyeler


Kredi kartları her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da bilinçsiz yapılan harcamalar sonrası biriken borçların ödenmesinde sorunlar yaşanabilir. Öyle ki bırakın kredi kart borcunun dönem borcunu asgari ödeme tutarının ödemekte bile zorluklar yaşanabilir. Bu da zaten ödenemeyen borçların üzerine eklenen gecikme faizleriyle beraber borç yükü gittikçe artacaktır. Bu yazımızda kredi kart batağında olan tüketicilere nacizane önerilerde bulunacağız.

Eğer ki kredi kullanma şansınız varsa borçlu olduğunuz tüm kartların borçların yekûnu için borç kapatma kredisi kullanılabilir. Bu borç kapatma yöntemi en mantıklı davranış olacaktır. Böylece tüm kredi kartlarına olan borçlar kapanmış olup tek çatı altında borçlanarak önümüzü görebiliriz. Kredi yerine bankanızla görüşerek kredi kart borçlarının yapılanmasını talep eder ve böylece kart borcunuzu taksitle ödemeye başlayabilirsiniz.

Tabi kredi kullanma ihtimali bulunmayan kişiler için vaziyet daha vahim olacaktır. Kredi kart borçlarını yapılandırsak bile temel ihtiyaçların giderilmesi için harcama yapılmak zorunda. Bunun içinde yapılması gereken ilk şey borç ve harcama planı yapmaktır. Temel ihtiyaçlar dışında ki harcamaların önüne geçilmelidir. Diyeli m ki iş yeriniz yakınsa araba yerine yürüyerek gidebilirsiniz.

Yine öğle yemekleri için evinize gelebilir veya sabah işe giderken yemeğinizi yanınızda götürebilirsiniz. Alkol ve sigara gibi alışkanlıklarınız varsa bırakmayı deneyin, olmuyorsa sayısını azaltmaya gayret edin.  Kredi kart batağından çabuk kurtulmanın yolu ek iş yapmaktan geçmektedir. Yetenekli olduğunuz iş sahalarında çalışabilirsiniz. Hafta sonlarınızı veya mesai dışında part time işlerde çalışabilirsiniz.

El becerileriniz varsa yapacağınız ürünleri pazarlarda veya internet ortamında satabilirsiniz. Web yazılım, seo, webmasterlık yeteneğiniz varsa yine internet sitelerinde rahatlıkla iş yapabilir ek gelir elde edebilirsiniz. Zorunlu olmadıkça yeni mobilyalar, beyaz eşyalar, elektronik eşyaları almayınız. Yine zorunlu olmadıkça giyim eşyaları almayınız. Almanız gerekiyorsa mağazalar yerine daha ucuz yerleri tercih edebilirsiniz.

Kredi kart borcunuz hafifleyinceye kadar her türlü tatili ve seyahat fikirlerinizden de vazgeçmelisiniz. Yukarıda saydığımız veya aklımıza gelmeyen, basit gibi gözüken tasarruflarla aylık ciddi rakamlarla tasarruf yapıldığını göreceksiniz. Bu tasarrufları alışkanlık haline getirildiğinde göreceksiniz ki borçlarınız eskiye nazaran daha rahat ödeyeceksiniz .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git