Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Sağladığı uygun olanaklar nedeni ile kullanımı oldukça yaygınlaşan kredi kartları kişilere sağlamış olduğu nakit taşımama kolaylığı alışverişlerinde sağlamış olduğu taksitlendirme seçenekleri ve günlük nakit ihtiyaçlarında sağladığı nakit çekim imkânları ile birçok alanda kolaylık sağlamaktadır.

Ancak kişilerin kredi kartlarına kolay ulaşım sağlayabilmeleri ve bilinçsiz kullanımları neden ile de olumsuz sonuçlar doğurabilmekte kişileri ödemekte zorlandıkları kredi kartı borçlarının altına sokabilmektedir. Kredi kartı taksitlerini ödeyemeyen bireyler finansal açıdan sıkıntıya düşmektedirler. Kredi kartı borçlarının ödemesi kişileri bankalar ile icralık yapabilmektedir. Bu hem bankalarca hem de kişilerce olumlu bir durum değildir. Bunun için bankalar kişilere kredi kartı taksitlendirme imkânlarını sunmaktadır.

Bu işlem genel olarak bankaların sevdikleri durumlar olarak bilinmese de bu durum bankalar için avantaj sağlayan durumlardır. Kredi kartı borçlarını ödeyememiş olan bireyler bankalarına başvuru yaparak kredi taktı borçlarının yeniden yapılandırılmasını talep edebilmektedirler. Bankalar müşterilerinin bu talepleri üzerine borçlarını yeniden faiz oranları ile yapılandırmakta ve yeni bir ödeme planını müşterilerine sunmaktadırlar.

Bankalar bu yeniden borç yapılandırma işlemlerinde ekstra faiz geliri sağlamaktadır. Bankaların yeniden yapılandırmalara uyguladıkları faiz oranları farklılık göstermektedir. Kredi kartı taksitlendirme işlemleri kişileri yeniden yüksek faiz oranları ile karşı karşıya bırakmaktadır. Kredi kartı borçları için bireylere sunulan bir imkânda kredi borç transferi işlemleridir. Kişiler bankalardan kredi alarak kredi kartı borçlarının tamamını kapatabilmektedirler. Kişiler bankalardan aldıkları krediler ile borçlarını yeni kredilerin daha düşük faiz oranları ile kapatabilmektedirler.

Bu işlemi kendi bankalarından yapabildikleri gibi başka bankalar üzerinden de yapabilen kişiler borçlarını yeni ödeme planları ile ödeme imkânına sahip olabilmektedirler. Böyle sıkıntılı bir süreç içerisine girmek istemeyen bireyler kredi kartı kullanımlarında dikkatli olmalıdırlar. İlk etapta kredi kartı olanakları fazla cazip gelen bireyler ödeme kısmını fazla düşünmezler harcamalarında dikkat etmeyen bireyler kredi karı taksitlerini ödeme de sorun yaşayabilirler bu durumda kişileri zor süreçlerin içine sokar.

Bu durumlar için borç kapatma adına bankalar farklı seçenekler sunuyor olsalar bile bu durumlar kişilerin kredi notlarında negatif etkiler yaratmaktadır. Bir diğer yazımız olan Ödenmeyen Kredi Kartı Borç Yapılandırma yazımız ilginizi çekebilir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git