Kredi Kartı Borcu Öğrenme ve Yapılandırma

Kredi Kartı Borcunu öğrenme, yapılandırma ve taksitlendirme nasıl yapılır? derseniz bunu size bir kaç satır ile açıklamaya çalışalım;

Yaşadığımız hayatta nakit paranın yerine geçen ve insanların kullanmaktan vazgeçemediği kredi kartlarının kullanım alanı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Durum böyle olunca kredi kart kullanıcılarının bilinçsiz kullanımı, onu da alalın bunu da alalım anlayışından sonra altından kalkılamayacak kredi kart borçları karşımıza çıkmaktadır. İşte bu yazımızda kredi kart borcumuzu nasıl öğrenebileceğimizi, borçların hepsini aynı anda ödeyebilecek durumu olmayınca kredi kart borçlarının nasıl yapılandırılacağını ve borçların nasıl taksitlendirileceği hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi kart kullanıcıları, kredi kart borçları hakkında bilgi sahibi olabilmek için banla şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılı ve bankanın müşteri temsilcilerini arayarak rahatça öğrenebiliriz. Kredi kart borcunu öğrenme konusunu sanırım anladık. Gelelim ödeyemediğimiz kati kart borçlarını nasıl yapılandıracağımıza ve borçları nasıl taksitlendireceğimiz konusuna.

Kredi kart borcunuzu ödemediğinizde, belli bir süre sonra bankanız sizden kredi kart borcunu tahsil edebilmek için hakkınızda yasal takip işlemi başlatır. Yasal takip sonrası varsa üzerinizde kayıtlı taşınır taşınmaz mallara icra takibi başlar. Tabi bu süreçte işin içine avukat ücreti, icra masrafı, dosya ücreti derken epey bir borç daha eklenir. Kredi kart kullanıcıları böyle bir duruma düşmemek için banka ile anlaşma yoluna gitmeleri kendileri için en hayırlı yoldur.

Banka ile yapacağınız anlaşma ile kredi kart borçlarınızı yapılandırıp, belirleyeceğiniz taksitler ve ödeme süresi kadar ödeme taahhüdünde bulunarak hakkınızda açılacak yasal takip işlemini durdurabilirsiniz. Banka ile yapacağınız anlaşmada, her ay ödeyebileceğiniz n yüksek rakamı belirtir ve ödemek istediğiniz vade süresini de belirtirsiniz. Bankada sizin teklif ettiğiniz ücret ve vade süresine göre size bir ödeme planı hazırlar ve kredi kart borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Kredi kartı yapılandırma işlemini gerçekleştirirken, toplam kredi kartı borcunuzun üzerine faiz ekleneceğini unutmamalısınız.

Kredi notunuzu oluşuz etkileyen kredi kart borçlarından dolayı bankalarla olan ilişkileriniz bozulabilir ve bankalardan kredi ve kredi kartı alma durumunda olumsuz cevap alabilirsiniz. Acil ihtiyaçların her an kapımızı çalabileceğini ve her an paraya ihtiyacımız olabileceğini düşünerek, kredi kart borçlarımızı ödeyemiyorsak yapılandırma ve taksitlendirme işlemlerini yaptırmak en akıllı iş olacaktır. Konuya ilişkin Ödenmeyen Kredi Kartı Borç Yapılandırma başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git