Kredi Verenler > Kredi Kartları > Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?


Cebimizde taşıdığımız en büyük dostumuz, sihirli kartlarımız kredi kartları, hayatımızda önemli bir yeri bulunmaktadır. Artık her alanda geçerli olan, klasik postların dışında internet alışverişlerinde geçerli olan sanal postlarda da geçerli olan ve kullanım alanı gün geçtikçe artan kredi kartlarının, müşterinin eline geçmesi süresi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Kredi kartlarının müşteriye teslim edilmesi iki durumdan ibaret olacaktır. Biri kayıp ve çalıntı durumunda yenilenmesi diğeri ise yeni kart talebinde bulunulması. Kullanmış olduğumuz kredi kartının kaybolması, çalınması durumunda, kredi kartın sahibi olan bankaların telefon bankacılık sistemi üzerinden başvurduğumuzda, kartımız vakit kaybedilmeden iptal edilmekte ve yeni kart numarası, CVV numarası, son kullanma tarih bilgileri değişip yeniden adresinize gönderilmektedir.

Yeni kartın, müşterinin eline geçme süresi bankadan bankaya ve kuryenin teslim etme süresine göre değişse de en geç 10 gün içersinde yeni kart sahibine teslim edilmektedir. Kart teslim alma işlemi banka şubelerinden olduğu gibi kurye yoluyla da gerçekleşebilir. Diğer bir kart teslim seçeneği ise yeni kart başvurusudur. Kredi kartını almak istediğiniz bankanın müşteri temsilcileri, banka şubeleri, internet ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden yapacağınız yeni kart talepleri, gelir durumunuza, kredi notu bilginize göre o gün içersinde onaylanıp onaylanmadığınız, sisteme girmiş olduğumuz cep telefona SMS yoluyla bilgi verilmektedir.

Onaylanan kredi kartları, adınıza ve kart bilgilerinin basımından sonra kuryeye teslim edilmektedir. Kuryeler, kendilerine teslim edilen kredi kartlarını en geç 7 gün içerisinde sistemde belirtmiş olduğunuz adrese teslim edeceklerdir. Burada önemli bir nokta vardır ki yeni kart tesliminde sözleşme imzalanması gerektiği için kuryeler size bir sözleşme imzalattıktan sonra kredi kartınız teslim etmektedir.

Bazı bankalar ise kurye yerine ise banka şubelerine kredi kartlarını göndermektedir. Bu gönderme ve teslim süresi kuryelere göre daha erken olmaktadır. Banka şubelerinden gerekli sözleşmenin imzalanması sonrası kartını teslim almaktasınız. Alınan kredi kartlarının şifrelerini ise telefon bankacılığı sayesinde yeni şifre belirlenip kullanmaya başlıyorsunuz .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git