Press "Enter" to skip to content

Kredi Kartı Kayıp – Çalıntı Durumunda Yapmanız Gereken İşlemler

Hepimizin bugüne kadar kullandığı kredi kartı ya çalınmıştır ya da kaybetmişizdir. Bu konu hakkında çoğu insan ne yapması gerektiğini bilmemekte. Yapılması gerekenler hakkında kısaca bilgi vermek istedik.

Kredi kartınızın olmadığını farkettiğiniz anda panik yapmadan bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak acil olarak bilgi vermeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri aramanızda açar açmaz direkt olarak bu konu için söylenen rakamı tuşlamanız durumunda doğrudan müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

 

Söylemiş olduğunuz kart o andan itibaren kullanılamaz hale gelerek , kaybettiğiniz kartı bulmanız durumunda dahi kullanamazsınız. En kısa sürede bankanız tarafınıza ait aktif bir kart yollayacaktır.

Aramama yapamayacak durumda iseniz , bankanız tarafından size sunulmuş hizmet olan internet bankacılığı kullanarak da kart iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanız sizin için herşeyi düşünmüş durumda internet bankacılığı da kullanamıyorsanız mobil uygulama indirerek internet bankacılığı şifreniz ile uygulamadan kaybolan kartınızın iptalini sağlayabilirsiniz.

Kart iptalini gerçekleştirdikten sonra , hesap hareketlerinizi incelemeniz gerekiyor. Hesap hareketlerinde herhangi bir şüpheli işlem görmeniz durumunda da müşteri temsilcinize bilgi vererek iadesini sağlama şansınız vardır , fakat her zaman için geçerli değil.

Sonuç olarak , kredi kartınız kaybolur ise panik yapmadan yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde çok büyük sorunlara yol açabilecek şeyler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca siz değerli okuyucularımızında başından geçen benzer durumlar ve çözüm adına önerileri varsa seve seve paylaşırız.

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir