Kredi Kartı Olanlar Dikkat Online Alışverişe İzin Gerekecek

Ülkemizde milyonlarca kişi kredi kartı kullanıyor ve bir çoğunun kanayan yarası online alışveriş siteleri çünkü bazen bilgileri dışında çekilen ödemeler sıkıntıya sokabiliyor. Geçtiğimiz senelerde kredi kartı ile harcama çılgınlığının önüne geçebilmek adına ilk olarak cep telefonu ve kuyum alışverişlerinde taksit kaldırılmış sonrasında 12 ay olan taksit sayısı 9’a düşürülmüştü şimdilerde bu şekilde bir önlem alınması tüketici için faydalı bir uygulama olarak görülüyor. Peki ne zaman yürürlüğe girecek bu işlem ; 17 ağustos itibari ile online alışveriş yapabilmek için kartın online alışveriş işleminin açtırılmasına onay vermek gerekecek aynı zamanda daha önce kredi kartı başvurusu yapan kişilere gönderilen kartların online alışverişe açık olmasınında önüne geçildi bundan sonra yeni gönderilen kredi kartlarınında internet üzerinden alışveriş özelliği kapalı olacak.

Peki bundan sonra ne yapmak gerekiyor sorusuna ise ; Öncelikle 17 ağustos 2017’den sonra online alışveriş yapmak için mevcut kartlarının bulunduğu banka aranıp gerekli onayları verdikten sonra alışveriş yapmak mümkün olacak.  Ayrıca geçen sene ortamala 70 milyar liralık online alışveriş yapılmış ki bu rakamlar oldukça yüksek ülkemizde en kadar çok online alışveriş yapıldığını görebiliyoruz bu sayede siz değerli okurlarımızda mevcut kartlarınızı dilerseniz 17 ağustostan önce bankanızı arayıp online alışveriş özelliğini açtırabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiğiniz sorular olursa yorum kısmından veya sitemiz iletişim kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir