Kredi Kartı Puanlarını Online Nasıl Kullanabiliriz

Kredi kartı kullanımının en büyük avantajlarından birisi olan puanlar, yaptığımız tüm alışverişlerde sonraki dönemler kullanılmak üzere biriken bir kumbara görevi görmektedir. Her kredi kartı için sunulmakta olan bu puan sisteminde, anlaşmalı olduğumuz bankanın üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde her zaman için yüksek miktarlarda puanlar bizlere sunulmaktadır. Ayrıca, POS cihazı ya da online ortamda yapılan tüm alışveriş işlemlerinde de puan kazanma şansımız bulunmaktadır. Kredi kartı puanı ile, dilediğiniz alanda harcamalarınızı yapabilirsiniz. Yapılan son düzenlemeler ile birlikte, kredi kartınızda biriken puanları internet alışverişlerinde de kullanabilmeniz için birçok girişim yapılmış ve köklü internet sitelerinden artık bu tarz işlemler yapılabilmektedir.

Kredi kartı puanı kullanarak internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde, şuan için çok fazla alternatif bulunmamaktadır. Fakat, kullanım sağlayacağınız internet sitelerinde hem ürün çeşitliliği hem de uygun fiyatlar olduğundan dolayı, farklı bir alternatife de ihtiyacınız olmayacaktır.

İnternetten Kredi Kartı Puanıyla Alışveriş Yapmak

İnternet üzerinden puan kullanarak alışveriş yapacağınız internet sitelerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hepsiburada
  • N11
  • E-Bebek
  • Markafoni
  • Sanal Market

Gördüğünüz gibi, giyimden teknolojiye, mutfak gereksinimlerinden bebek ürünlerine kadar birçok sektörde kredi kartı puanı ile alışveriş yapmanız mümkündür. Fakat, yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın özelliğine göre hizmet alabileceksiniz. Çünkü, burada bahsettiğimiz internet siteleri, ülkemizdeki kredi kartlarının tamamına hizmet sunmamaktadır. Her platform için puan kullanarak alışveriş yapabileceğiniz kredi kartlarını da aşağıdaki gibi belirtebiliriz.

  • Hepsiburada, binlerce farklı ürünü bulabileceğiniz, ülkemizde de e-ticaret konusunda en ileri gelen firmalardan birisidir. Eğer kredi kartınızda biriktirdiğiniz puanlar ile alışveriş yapmak isterseniz, Bonus ya da Advantage özellikli bir kredi kartınızın olması gerekmektedir.
  • N11, ülkemizde yeni olarak kabul edilmesine rağmen piyasada tutunmayı başaran e-ticaret platformlarından birisidir. İnternet üzerinden kredi kartı kullanarak yapacağınız alışverişlerde, puan kullanımı ile ödeme yapacaksanız, Axess, QNB Finansbank, Halkbank ve Garanti Bankası tarafından sunulan kredi kartlarından birisini kullanıyor olmanız gerekmektedir.
  • E-Bebek internet sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerde, Axess ve Bonus özellikli kredi kartına sahip olanlar, hem yaptıkları alışverişlerden ekstra puanlar kazanabilecek hem de kartlarında bulunan puanlar ile ödeme yapabilecekler.
  • Markafoni’den yapılacak olan siparişlerde puan kullanmak isterseniz Maimum, Bonus, Axess, Card Finans ve World özellikli bir kredi kartına sahip olmanız yeterlidir.

Kredi Kartı Puanıyla İnternetten Ödeme Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz platformlardan birisini seçip yaptığınız alışverişlerde de kredi kartı puanı kullanmak istediğinizde, bankanız ile görüşmek ya da firma ile ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Burada satın almak istediğiniz ürünleri belirledikten sonra kredi kartı bilgilerinizi ödeme ekranına girip, Puan Kullan seçimini yapmanız yeterli olacaktır. Eğer yapılan inceleme sonucunda kredi kartınızda yeteri kadar puan olduğu tespit edilirse, banka tarafından size bir onay mesajı gönderilecektir. Gelen onay mesajını da ödeme ekranına girdikten sonra, tüm işlemleri tamamlamış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir