Kredi Kartınız Çalınır yada Kaybolursa Ne Yapmalısınız ?

Bir çok kişinin başına gelen ve bazen ne yapılacağını bilmediği bir konu olan çalıntı veya kayıp kartlar ile alakalı olarak sizlere kredi kartınız kaybolup yada çalındığı takdirde ne yapmalısınız onun hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Bir çok kişinin başına gelen durumlardan bazıları ise kredi kartı ve banka kartlarının kaybolup veya çalınmasıdır. Bu gibi durumlarda herhangi bir panik yapmamalısınız. Bu koşullarda bankanızı arayarak durumu anlatmanız gerekmektedir.

Bankanızın çağrı merkezini arayın ve bankanıza durumu anlatın.

Arama işlemini yaptığınnızda, Kayıp, çalıntı kart bildirimler seçeneğini tuşlayun ve müşteri temsilcisi ile görüşerek kartınızı iptal ettirin.

Eğer bu gibi durumlarda arama yapamıyorsanız alternatif yöntem olarak internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Mobil uygulamadan giriş yaptığınızda ‘Kayıp-çalıntı’ bildirimi yaparak iptal etmeniz mümkündür.

Kredi kartınız veya banka kartınız çalındığında hesap hareketleriniz mutlaka hesap hareketlerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Hesap dökümünüzün detaylı bilgisini almanız sizin için iyi olacaktır.

Bugün sizlere kredi kartınız çalınırsa veya kaybolursa ne yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgi verdik.

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir