Kredi Notu Düşüklere Kredi

Ticari veya özel sebepler nedeniyle kredi sicili düşük olan kişiler veya işletmeler de kredi sahibi olabilir. Kredi notu düşüklere kredi verenler kişilerin yaşadıkları sıkıntılı ortamdan kurtulmaları için son derece önemli çıkış kapısı vazifesi görmektedir. Aldığı kredileri ödeyemeyen veya geciktiren, kredi kartlarında ödeme sıkıntısı yaşan kişilerin kredi notları olumsuz etkilenir. Ve bu düşük not tüm banka çalışmalarının ve kredi taleplerinin olumsuz sonuçlanmasına neden olur.

Kişinin maddi gelirinin tümüne bakarak dilenen miktarda kredi alınmasını sağlayan kuruluşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi verenler arasında bankalar da yer almaktadır. Bu tür durumlarda kişinin ihtiyacı uygun faiz oranları ve vadelerle çözüme kavuşur. Bu tür bir işleme başlarken özellikle kamu kuruluşlarında çalışan bir yakının kefil olması son derece önemli bir kaynak oluşturmaktadır.

Kefil gösterilerek yapılan işlemlerde hem daha yüksek krediler hazırlanabilir hem de vade uzarken kredi faizi düşebilir. Kefil önemli bir gösterge iken ipotek bildirisi de önemli bir seçenek oluşturur. Ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için kredi talebinde bulunurken, bozulan ticari faaliyetleri düzeltmek ve tüm borçları tek kanala toplamak amacıyla da kredi talebinde bulunulabilmektedir.

Bankalar kendi risklerini en aza indirdiklerinden emin oldukları zaman kredi veya kredi karı taleplerini olumlu karşılarlar. Büyük bankaların daha rahat kredi verdiği bilinen bir gerçektir. Ufak bankalar ve çalışmaya yeni başlanan bankalar müşterilerini tam olarak tanıyana kadar riskli işlemlerden genel olarak kaçınma eğiliminde olurlar.

Bu tür bir işlem yapmak isteyenler için önemli bir tavsiye verilebilir. Kredi notu düşük olan bir kişinin veya kuruluşun işlem talebini online veya telefon bankacılığı yoluyla yapması önerilmez. Kredi notu düşüklere kredi verenler müşterilerini ve varsa kefillerini karşılarında görmek isterler. Ayarlanan bir kefil veya ipoteğe karşılık mal ile sıkıntı yaşanan bankanın şubesine giderek müşteri temsilcisi vasıtası ile yapılacak bir işlem her zaman daha avantajlı şekilde sonuçlanır.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren banka dışı ticari kurumlarda bulunmaktadır. Bankalardan ret cevabı alanların aynı şartlarla ve uzun vadelerle kredi çekme imkânı bulduğu kuruluşlardan online olarak bilgi alınabilir ve başvuruda bulunulabilir.

Benzer yazımız olan Findeks Rengi Sarı Olan Kredi Alır mı? ile İpotekli Kredi Nedir, Nasıl Alınır? başlıklı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Etiketler:


Kredi Notu Düşüklere Kredi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. mehmet alparslan diyor ki:

    Kredi çekmek istiyorum ama alamıyorum

Sayfa başına git