Kredi Verenler > Banka Haberleri > Kredi Notu Puanına Göre Faizle Kredi Çekmek

Kredi Notu Puanına Göre Faizle Kredi Çekmek


Tüketicilerin kredi notuna göre kredi veren bankalar vardır. Ayrıca kredi notuna göre faiz oranları da değişmektedir. ING Bank tüketicilere kredi notuna göre kredi imkanı sağlarken, aynı zamanda 3 ay ertelenmiş kredi imkanları da sunmaktadır.Detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam ediniz.

Tüketiciler yaşamları boyunca eğitim, sağlık, evlilik, araba ve ev gibi ihtiyaçları olmaktadır. Bu ihtiyaçlarını gidermek için bankalardan kredi başvurusunda bulunurlar. Bankalar gelen başvuruları değerlendirirken, ilk baktığı şey başvurusunda bulunan kişinin kredi notudur. Kredi notu nenden bu kadar önemli? Diye soruyorsanız, sizin için şöyle kısa bir bilgi verelim. Kredi notu kişinin geçmiş tüm finansal performansını yansıtmaktadır. Yani kişinin daha önce bankalardan kredi aldı mı? Ve bu kredi borcunun taksitlerini zamanında ödedi mi, ya da kirasını ve kredi kart borçlarına hassasiyeti nedir? Aynı zamanda kişi kredi borcundan dolayı hiç yasal takibe alındı mı? Gibi soruların tümü kredi not sisteminin içerisinde bulunmaktadır. Hala kredi notu neden önemli diye soruyorsanız, bankalar kişinin kredi notuna bakarak kredi vermektedir. Aynı zamanda kredi notu, kredi başvurusunda bulunan kişinin kefili olmaktadır.

Ayrıca hiç kredi notu olmayan kişiler de olmaktadır. Yani geçmişinde bankalarla hiçbir işlem yapmamış kişilerin kredi notu olmamaktadır. Bankalar kredi notu olmayan kişilere kredi vermemektedir. Ancak kefil ve teminat gösterilerek, kredi notu olmayan kişilere kredi verilebilir.

Bankalar için en ideal kredi notu 1850 ve üzeri puan aralığıdır. Bankaların gözünde, 1850 puan ve üzeri kredi notuna sahip kişilerin ödeme güçleri yüksek olurken, bunlar borçlarına sadık kişiler olarak görülür. Kredi veren bankalar olarak en bilinen ve en uygun kredi notuna göre kredi veren bankaların başında ING Bank gelmektedir.

kredi-notu-puaniyla-kredi-cekmekING Bank kredi avantajlarıyla alacağınız krediyi 3 ay ertelemeli olarak ödeyebilirsiniz. Yani alacağınız kredinin geri ödemek için taksitlerini 3 ay sonra vermeye başlıyorsunuz. Ayrıca kredi için ING Bankası şubesine bile gitmeye gerek kalmadan yapabilirsiniz.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Şartları ve Koşulları

  • 000 TL ila 100.000 TL arasında ihtiyaç kredisi kullanılabilecektir. Ancak ING bank bu kredinin 2016 yılının sonunda doğru sona ereceğini belirtse de, 2017 yılında da bu kampanyanın büyük ihtimalle devam edecektir.
  • Ancak 3 ay ertelemeli kredilerde maksimum limit 50.000 TL olmaktadır. Ve 3 ay sonra ödenmeye başlanacak kredi için vade sayısı 48 olacaktır.
  • Ayrıca dosya masrafı da kredi tutarının %0,5’i oranında kesilecektir.
  • Kredi notu 1850 ve üstü olanlar için %0,99 faiz oranında kredi kullanabilir.
  • Kredi notu 1800 ve 1849 arasında olanlar için %1,19 faiz oranında kredi kullanabilir.
  • Kredi notu 1750 ve 1799 arasında olanlar için %1,29 faiz oranında kredi kullanabilir.
  • Kredi notu 1700 ve 1749 arasında olanlar için %1,39 faiz oranında kredi kullanabilir.
  • Kredi notu 1600 ve 1799 arasında olanlar için %1,49 faiz oranında kredi kullanabilir.

INGBANK Kredi Vade Hesaplama ve Maliyet Tablosu

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı Yıllık Akdi Faiz Oranı Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Toplam Sigorta Bedeli Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
10.000 TL 48 %0,99 %11,8800 298,30 50 TL 405 TL %1,2045 %15,4509

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git