Kredi notu yüksek olan bir kişi ne kadar kredi kullanabilir ?

Selamlar tekrardan bugün bankada çalışan bir arkadaşım ile görüştüm ve merak edilen sorulara cevap aldım sizlerle paylaşalım istedim. Benim kredi notum bugün itibari ile 1809 ve bankanın bana verdiği bilgi kefilsiz ve belgesiz olarak şuan bankada geçmişimde ödeme (kredi çekip 2 defa kapatmıştım) 40 bin tl ayrıca gelir belgesi taşınmazlara görede 100 bin tl ye kadar ihtiyaç kredisi + ticari olarakda 250 bin tl ye kadar kredi kullanabiliyorum fakat normal bir vatandaş için ortalama 20 bin lira ihtiyaç kredisi alınabiliyor bunun yanı sıra taşıt veya konut kredisi alacağınız araç veya taşınmazın durumuna göre 250 bin liraya kadar (ödeme durumuda önemli gelire bakılıyor) kredi kullanılabiliyor bunun yanı sıra bazı bankalar özel durumlara göre (banka müşterisi olmanız ve uzun süredir bankada sorunsuz işlemler yapmanız) opsiyon tanınabiliyor benim akbank ile ortalama 10 yıllık bir çalışma düzenim aynı zamanda çekilen kredileri erken kapatma zamanında ödemem gibi + avantajlarım olduğu için banka direk kredi limiti tanımlamış bir çok kişiyede bu şekilde mesaj veya mail atılmıştır banka müşterilerine opsiyon tanıyabiliyor. Peki adınıza kredi limiti varmı yokmu nasıl öğrenebilirsiniz ?

akbank direkt kullanıyorsanız giriş yaparak kredi sekmesine geldiğinizde üst kısımda resimli olarakta paylaştık adınıza kredi limitlerim kısmında varsa tanımlı kredi görülmektedir yoksa banka size kredi limiti tanımlamamış olup kredi için başvuru yapabilirsiniz.

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir