Kredi Notum Kaç Nasıl Öğrenirim?

Bankaya kredi başvurusu yaptığımızda hep sıkıntı etmişizdir. Acaba kredim çıkacak mı? Krediye Başvursam verirler mi? gibi sorular aklımıza takılır. Yine kredi notum acaba kaç? kredi notum düştü mü? Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? Şekline sorular uzar gider. Kredi kullanmanın en önemli kıstası kredi notunuzun uygun olması ve belgelendirilebilir gelire sahip olmak neredeyse birçok bankanın olmaz ise olmazıdır. Birçoğumuz oldukça gündem de olan ve birçok kişinin de merak ettiği üzere kredi notumuzu nasıl öğreniriz.

Kredi notu öğrenmek için birçok yöntem vardır Findeks veya Kredi Kayıt Bürosu nun (KKB) resmi İnternet sitelerinden üyelik yolu ile kredi notunuzu öğrenmeniz pekâlâ mümkündür. Ücret konusu ise 5-10 TL arası gibi bir maliyet söz konusu olmaktadır. Bir diğer alternatif yani yöntem ise birçok bankanın İnternet bankacılığından, İnternet bankacılığı mobil uygulamalarından öğrenmenizde mümkündür.

Burada yapmanız gereken müşterisi olduğunuz bankanın İnternet bankacılığını kullanmak suretiyle giriş yapmanız gerekmektedir. Genelde tüm bankalarda bulunan kredilerim menüsünden kredi risk raporu, kredi çek raporu, kredi notum gibi sekmeler bulunmaktadır. Bu şekilde kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Yine internet bankacılığı aracılığı ile kredi notu öğrenme ücretleri ise bankalara göre değişiklik göstermektedir. Öğrenme bedeli ise 3-9 TL arasında bankaya göre değişebilmektedir. Ayrıca internet bankacılığı şubeleri aracılığı ile kredi notu dokümanlarınızı ayrıntılı şekilde öğrenmekle birlikte bilgisayarınıza telefonunuza indirmeniz de pekâlâ mümkün hatta bir çıktısına ayrıntılı şekilde yazıcınızdan çıkarmanıza da olanak tanır.

Bir diğer yöntem ise Bankaya şahsen yapılan başvurularda, başvurunuzu alan müşteri temsilcisi sizin kredini notunuzu görebilmektedir. Rakamsal olarak sizin puanını görmektedir. Oradan da en azından kredi notunuzun rakamsal değerini öğrenmeniz mümkündür. Eğer ayrıntılı bir kredi notu raporu almayı düşünüyorsanız yukarıda izah edilen şekilde kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Bundan sonra bankalar ile yapılan tüm işlemlerimizde kredi notu hep karşımıza çıkacaktır. Yakın gelecekte ise telefon, elektrik ve su gibi diğer tüm faturalarımız da bu sisteme dahil edilecektir.

Kredi Çıkmıyor Nasıl Para Bulabilirim?

Etiketler:


Kredi Notum Kaç Nasıl Öğrenirim? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git