Kredi Verenler > Banka Haberleri > Kredi ve Kredi Kartı Borcu Erteleme (Güncel)

Kredi ve Kredi Kartı Borcu Erteleme (Güncel)


Zaman zaman aldığımız kredilerin ödeyemediğimiz taksitleri olabiliyor bu ödeyemediğimiz kredi için borç erteleme var mı? sorusunun cevabını herkes merak etmekte. Kimse ödeyemeyeceği bir kredi almaz , fakat zaman zaman işlerde olan olumsuz sebeplerden veya tahmin edemediğimiz bir durumdan kaynaklı olarak kredi taksidini o ay için ödeyemez ve erteleme ihtiyacı duyabiliriz. Bu konuya açıklık getirmek için  kredi taksit erteleme konulu bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk.

Erteleme yapmayı düşünmeden önce kredi çekerken bunu düzenli olarak ödeyebileceğiniz vadeyle ve tutar ile çekmeniz en doğru yol olacaktır. Çünkü ödeyemediğiniz taksitler için bankanın yansıtacağı  faiz oranları çekmiş olduğunuz kredinin taksitlerinden çok daha yüksek bir miktara ulaşabilir. Bir de bir ay iki ay derken üst üste gelen taksitleri ödeyememeniz durumunda icralık bile olma ihtimaliniz vardır. Ödeyemediğiniz kredi taksitleriniz için erken davranarak krediyi çekmiş olduğunuz şubedeki temsilciler ile görüşerek tekrar yapılandırmaya veya erteleme talep edebilirsiniz. Tabiki bankanın çekmiş olduğunuz krediyi yapılandırmama veya ertelememe gibi hakkı mevcuttur , fakat siz borcunuzu ödeyemediğinize ikna edebilirseniz hemen hemen her banka erteleme değilse bile tekrar yapılandırmaya gidebilir. Peki kredi borcu ertelenebilir mi ?

Bankalardan çekmiş olduğunuz kredilerin çeşitleri vardır. Bunlar ; konut kredisi , taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi . Bütün krediler için bankanın size sağladığı maksimum vade süresi farklıdır ve siz bu süreyi maksimum vade süresini geçmediğiniz sürece kendiniz belirlersiniz. Bu yüzden kredi taksitlerini ödeyebileceğiniz şekilde vade süresini seçmenizi tavsiye ederiz. Bankanın size kredi verirken yapmış olduğu sözleşmeyi imzaladığınız andan itibaren bu vade süresinde ödeyeceğiniz tutarı kesin olarak belirlemiş olursunuz. Bu imzalamış olduğunuz sözleşmeleri iyice okumanız gerekmektedir. Çünkü haklarınızı öğrenerek ve bankanın birkaç ay geciktirmeniz durumunda size uygulayacağı yaptırımların ne olduğunu görerek kabul etmiş olursunuz. Kredi borcunuzu tamamen veya birkaç taksit ödeyemez durumda iseniz , Kredi borcunuzu erteleme veya yapılandırmayı bankanızın kabul etmemesi durumunda kredinizi ödeyebilmek için başka bir finansman bularak bu tür yollar tercih edebilirsiniz. Eğer böyle bir şansınız yoksa veya kredi borcu erteleme isteğinizi de banka kabul etmediyse banka tarafından yapılandırma kredisi talep edebilirsiniz. Banka sizin kredi yapılandırma talebinizi kabul ettikten sonra önceki çekmiş olduğunuz kredi için yapılandırma kredisi olarak çektiğiniz krediyi daha uzun bir vadeye yayarak borcunuzu kapatmanızda yardımcı olabilirler.

Kredi ve Kredi Kartı Borcu Erteleme (Güncel)

Bu yazımızda kredi borcu erteleme hakkında bilgi verdik . Kredi çekerken ödeyebileceğiniz vade seçenek ve tutarlarıyla çekmenizi tavsiye ederiz. Ödeyemediğiniz borçlarınız için kredi notu düşüşü yaşayabilirsiniz ve daha sonrasında ihtiyacınız olduğunda kredi çekemeyebilirsiniz. Kredi notunuzun düşmesi durumunda sicil affı beklemek durumunda kalabilirsiniz. Aklınıza takılan her soru için aşağıdaki yorum kısmına sorularınızı yazabilirsiniz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git