Ödenmeyen Kredi Mevduat (Ek Hesaplar) İcra Gelir mi?

Kredili mevduat hesabı bankaların vadesiz hesaplara tanımlamış olduğu bir kredi türüdür. Genellikle bankalar maaş müşterilerine, kredi çeken müşterilerine açılan vadesiz hesaplara tanımladıkları 250-5000 TL aralığında sunmuş oldukları bir nevi kredi olarak değerlendirilebilir.

Kredili mevduat hesabı bir çok banka tarafından sunulan bir hizmet olmakla birlikte her ne kadar değişik adlarda olsalar da aslında özellik ve verdiği hizmetler tamamen aynıdır. Örneğin Maaş Kartınıza bankanız tarafından tanımlanan 1000 TL limiti dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. ister hepsini tek seferde çekebilir, kısmen kullanabilir, havalenizi, eft nizi bu hesaptan yapmanız mümkündür. Yine ek hesapta bulunan paranızdan kredinizi kredi kartınızı ödeyebilirsiniz.

Peki Bu ek hesapların ödenmesi durumunda ne olur, yasal takibe düşer mi? ek hesaplara icra gelir mi? gibi soruları ban banak izah etmeye çalışalım.

Öncelikle temel kuralları izah edelim Ek hesaplar dan kullanılan paralar genelde son ödeme tarihi ayın 17 gibi belirlenir, yani kullanırsınız ayın 15 inde maaşınız yatar ve hesabınız sıfırlanır banka sadece faiz tutarını tahsil eder ve kalan tutarı tekrar kullanırsınız. olaki para yatırmadınız ve faiz ödeme günü geçti o zaman ek hesap tan para çekme olanağı da ortadan kalkar.

İş Bankası Ek Hesap Ödenmez ise İcra gelir mi?

İş bankası tarafında sağlana ek hesap ödenmemesi durumunda ilk ay kullanıma kapatılır, 2 ay banka tarafından ihtarname gönderilir ve borcun kapatılması için sürekli bankadan telefon alırsınız, yine ödenmez ise 90. sonra ek hesap borcunuz hukuk bürosuna devredilir ve ve yaklaşık 110 gün sonra size icra müdürlüğünde icra gelir.

Yapı Kredi Ödenmeyen Esnek Hesap Borcuna İcra Gelir mi?

Yapı Kredi bankası da müşterileri esnek hesap adı altında kredili mevduat hesap hizmeti sunmaktadır esnek hesap borcunuzu ödemez iseniz size icra eninde sonunda kesinlikle gelir.

Denizbank Ödenmeyen Kurtaran Hesap Borcuna İcra Nasıl gelir?

Deniz banka kurtaran hesap ve kredili mevduat hesapları ile sunmuş olduğu hizmeti yine bildiğimiz ve yukarıda izah ettiğimiz mantıkla kullanılır, ödenmemesi durumuna tarafınıza icra gelmesi kaçınılmazdır.

Garanti Bankası Ödenmeyen Avans Hesap İcra Gelir mi?

Avans hesap banka tarafından sunulan kredi mevduat hesabıdır sağladığı kolaylıklar ile birlikte ödenmemesi durumunda yine yasal takip ile birlikte sonuç olarak tarafınıza icra gelir.

Vakıfbank Kredili Bankomat borcuna İcra Gelir mi?

konuya ilişkin yukarıda da izah edildiği gibi bildiğimiz ek hesap sonuç olarak ödenmemesi durumunda icra yaptırımı ile karşılaşmanız pek ala mümkün.

Finansbank ek Hesap Borcuna İcra Gelir mi?

Finansbank tarafında  sunulan kredili mevduat hesabı olan ve ek hesap olarak adlandırılan bu hesap ödenmemesi durumunda banka tahsil için tarafınıza icra gönderir.

Ödenmeyen Akbank Artı Para Borcuna İcra Gelir mi?

Artı para banka tarafından sunulan ve anlik ihtiyaçlara cevap veren bir hizmet olmakla birlikte ödenmemesi durumunda banka tahsil için tarafınıza icra yollar.

Konuya ilişkin ödenmeyen ek hesapların durumu nasıl olur? yasal takip nasıl başlar ve süreçleri hakkında yazımız olan Ödenmeyen Kredili Mevduat Ne Olur? başlıklı yazımız da tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git