Öğrenci Kredi Kartı Nedir, Nasıl Alınır?

Öğrencilerin üniversitelerini büyük çoğunlukta memleketlerinden dışarıda okudukları için birçok masrafları olmaktadır. Bu masraflar hem öğrenciyi hem de öğrenci ailelerini oldukça fazla zorlamaktadır. Bu durumu göz ardı etmeyen bankalar öğrencilere de kredi kartı imkânı sunmuştur. Bu sayede öğrenciler ve aileleri maddi açıdan oldukça rahat etmektedirler. Üstelik birçok banka öğrencilerden faiz istememektedir. Faiz alan bankalar ise %2,02 faiz almaktadırlar.

Bu faiz oranı oldukça düşüktür. Bankaların faiz almamalarında ki amaç öğrencilerin okul hayatlarında rahat etmelerini sağlamaktır. Üstelik öğrencilerden aylık olarak kullandıkları paranın tamamını değil de %40’ı olan yani asgari ödeme tutarını istemektedirler. Bankalar bu konuda tamamen öğrenci yanlısı bir tutum sergilemektedirler. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında Türkiye’de bulunan bütün bankalar vardır.

 Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar arasında en çok dikkat çeken ise garanti bankasıdır. Garanti bankasının diğer bankalar arasında dikkat çekmesi ve diğer bankalardan ayıran en büyük özellik ise aylık 500TL limit vermektedirler. Öğrenciler için aylık 500TL limit oldukça yüksek bir rakamdır. Bu para sayesinde aylık okul masraflarını ve şahsi masraflarını rahatlıkla karşılamaktadırlar. Üstelik banka harcadığının tamamını değil de sadece asgarisini talep etmektedir.

Üstelik banka 9 aya varan borç erteleme imkânı da sunmaktadır. Bütün bu nedenler garanti bankasını diğer bankalardan avantajlı duruma getirmektedir. Ve bu sayede garanti bankası daha çok tercih edilmektedir. Üstelik öğrenci kartına başvurmak oldukça kolaydır. GENC yazıp 3340’a göndererek tek mesajla başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Öğrenci Kartı

Yapı kredi bankası da diğer birçok banka gibi öğrencileri es geçmemiş ve öğrencilere kredi kartı imkânı sunmuştur. Yapı kredi öğrenci kartı 500TL limitle açılmaktadır. Diğer bankalardan farklı olarak ise öğrencilerin taleplerine ve harcamalarına bağlı olarak limiti yükseltmektedir. Ayrıca yine diğer bankalardan farklı olarak öğrenci kredi kartları ile alışveriş imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra nakit çekim avantajı da sunmuştur. Bunu bilen öğrenciler ve velileri yapı kredi bankasını tercih etmektedir. Bu sayede hem öğrenciler hem de aileler rahat etmektedir.

Benzer yazımız Acil Para Lazım Nerden Nasıl Bulurum? başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git