Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde üniversite öğrencilerinin çok büyük bir oranı memleketinden ve ailesinde uzakta öğrenimlerine devam ettikleri için birçok banka bu durumu es geçmemiş ve öğrencilere de kredi kartı vermektedir. Bu bankalardan en çok göze çarpanı ve öğrenciyi en çok düşüneni garanti bankası diyebiliriz. Çünkü garanti bankasından öğrenci kredi kartı almak çok kolaydır. Sadece bir sms ile öğrenciye kart verme imkânı sunmuştur. GENC yazarak 3340’a mesaj atabilir veya en yakın şubesine giderek birkaç dakika içerisinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Söz konusu öğrenci olduğu için bütün imkânlarını zorlayan banka faizleri de minimum oranda tutmaya çalışmıştır. Örneğin peşin alışverişlerinizde aylık sadece %2,02 oranında çok cazip bir faiz ödersiniz. Banka taksitleri erteleme imkânı da sunmuştur. Yaptığınız harcamaları 9 aya kadar uzatabilirsiniz ve bu sayede çok daha rahat etme imkânı yakalarsınız.

İnsanların günümüzde eğitimlerinin çok uzun sürmesi ve uzun süre çalışmaya başlayamıyor olması insanları ve insanları ilgilendiren herkesi yeni arayışlara sevk etmiştir. Bu arayışlara bir çok banka da dahil olmuştur. Bu bankalar arasında ise en çok göze çarpanı ziraat öğrenci kartıdır. Çünkü ziraat bankası devlet bankası da olması hasebiyle öğrencileri ve öğrencilerin halini düşünerek onlara en uygun şartlarda kredi kartı imkânı sunmuştur. Bu sayede milyonlarca öğrenci ziraat öğrenci kartını tercih etmişlerdir. Ziraat bankası öğrencileri hiç zorlamadan birçok dosya bilgi ve belge istemeden öğrencilerin başvurularını internet adresi üzerinden kabul etmiştir. Bu sayede hem öğrenci hem de öğrenci velileri rahat etmişlerdir.

Ailelerin ve öğrencilerin rahat etmeleri ve öğrencilerin sadece derslerini düşünmelerini isteyen bankalar öğrencilere birçok imkân tanımışlardır. Bu bankalar arasında yapı kredinin öğrencilere sunmuş olduğu imkânlar dikkat çekmekte ve rağbet görmektedir. Çünkü yapı kredi öğrenci kredi kartı sayesinde öğrencilere aylık 500TL ye kadar limit verilmektedir ve bu harcamaların asgari ücreti yani %40’nın geri ödenmesi istenmektedir. Yapı kredi bankası sadece bununla da kalmayıp öğrenci kredi kartından hem alışveriş yapabilme hem de nakit çekebilme imkânını öğrencilere sunmaktadır. Üstelik bu karta sahip olabilmek için gereksiz birçok dokümanı öğrencilerden talep etmemektedir.

Benzer yazımız TEB Bonus Kredi Kartı Başvurusu yazımız ilginizi çekebilir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git