Operatörlerden Cihaz Almak Ne Kadar Mantıklı ?

Merhaba sevgili okurlarımız bugün özellikle gsm operatörleri ve sabit telefon hattı adsl üzerine verilen cihaz kampanyaları hakkında bilgi vereceğiz bu yazımızda yine tecrübe edilmiş bir konu üzerinden paylaşılacaktır.

İlk olarak geçtiğimiz sene iphone 7 ve 7 plus cihaz çıktı ve Türkiye satış fiyatı iphone 7 32 gb 3200 tl civarı 7 plus ise 4200 tl civarı idi bu cihazlar operatörlerde ortalama olarak 1000 – 1800 tl arası fark ile satılıyor genellikle 24 ay ve 36 ay’a kadar alınabiliyor.

Bizlerde hem bu konuda bilgi sahibi olmak hemde nakit olarak cihaz almak yerine kampanyalı cihaz alalım diye böyle bir girişimde bulunduk iphone 7 plus 32 gb modeli aylık 204 tl taksit ile 24 ay olarak aldım 24×204 = 4896 tl’ye geldi normalde aynı cihazı 3800 – 4200 arası peşin olarak bulabiliyorduk burada 800 tl gibi bir rakam fark bindi peki bu cihazı bu şekilde almak ne kadar mantıklı oldu ?

Öncelikle ticaret yapan kişiler için nakit para kıymetlidir çünkü harcamalar taksitli olursa nakit parayı sermaye olarak kullanıp değerlendirmek mümkün aynı zamanda aylık 204 tl çok yüksek bir rakam olarak göze batmıyor durum böyle oluncada taksitli operatörlerden cihaz almak cazip geliyor.

Bazı arkadaşlarımız acil nakit ihtiyaçlarından dolayı böyle bir yola başvuruyorlar cihazı alıp ortalama 1500 tl zarar ile kısa süreli nakit ihtiyaçlarını çözüyorlar fakat açıkcası krediverenler.com ailesi olarak pek tavsiye etmiyoruz mümkün mertebe böyle durumlara başvurmayın en son çare böyle bir yola girebilirsiniz. İlerleyen yazılarımızda sizlere daha ayrıntılı paylaşımlar yapmaya devam edeceğiz. Görüşmek üzere

Ömer Metin kimdir ? 28 yaşında İşletme Fakultesi Mezunu E-ticaret sektöründe aktif olarak hizmet vermekte ayrıca haşır neşir olduğu kredi kartı ve krediler konusunda hakim olduğu bilgileri bu blogda paylaşmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir