Parayı Nasıl Buluruz

Gündelik hayatımızda o kadar çok harcamalarımız oluyor ki, para ihtiyaç olmayan hiçbir an bulunmamaktadır. Bundan dolayı da Kredi ve Kredi kartı kullanımı artmakta ve buna bağlı olarak ortaya çıkan ödeme güçlüğü ve nakit arayışıdır

Harcamalarımızın ödemeleri tıkandığı andan itibaren, Nasıl para bulurum? Kimden borç para alabilirim? Kredim çıkmıyor? Kredi Çekemiyorum? Parayı nasıl bulurum? Para nasıl bulunur gibi söylemler dilimize dolanır.

Öncelikle Kredi ve kredi kartı borçlarımızın takibe düşmesi durumunda kredi kullanma şansımız oldukça zor olmaktadır, ödemesi aksayan kredi veya kredi kartı borçlarının icra takibine düşmesi 90 günlük süre sonun da olmaktadır. Bu durum size bire zaman kazanma anlamında oldukça fayda sağlayacaktır. Burada bizim yapmamız gereken Banka ile iletişim kurarak kredi veya kredi kartı borçlarınızın yapılandırılması talebinde bulunmanız. Özellikle Kredi kartı borç yapılandırma konusunda bankalar kolaylık sağlamaktadırlar.

 Bireysel kredilerde ise belli şartları bulunmaktadır, örneğin 1 yılı doldurmayan krediler ödenmediği durumlarda yapılandırma işlemi uygulanmamaktadır, yine kredi notu ve kredi kullanma şartlarını o esnada taşımıyorsanız kredi yapılandırma işlemi de yapılmamaktadır. Kısaca kredi yapılandırma demek yeni kredi kullandırma olmaktadır.

Banka Parayı Vermedi  Nasıl Bulurum?

Şimdi yasal takip, icra takibi gibi veya kredi notunuzun düşük olması sebebiyle kredi kullanamadınız ve ihtiyacınız da devam etmektedir. Bu durumda banka dışı alternatif arayışları ortaya çıkar ancak Ülkemiz yasaları Banka dışında kimseye kredi verme yetkisi vermemiştir, sadece Bazı kamu kurumlarının yardım sandıkları dışında OYAK, İLKSAN, POLSAN gibi sadece kendi üyelerine yönelik kredi vermektedirler.

Yine bir diğer Kredi veren kurum veya yöntem ise Hibe Kredilerdir, Kamu Bankaları ve KOSGEB tarafından sağlanan bu krediler daha çok iş kurma kredisi gibi görmek gerekir yani bize borçlarımızı ödemek veya nakit ihtiyaçlarımızda kullanabileceğimiz bir kredi değildir.

Son Seçenek Senet veya Tefeciden para almak

En riskli ve kesinlikle uzak durulması gereken yöntemdir, resmi ve yasal hiçbir dayanağı yoktur, sadece borç alıp verme ve senet hukuku vardır, birilerinde bir senediniz var ise o borçtan kurtulmanız mümkün değildir. Yine böyle bir para arayışınız var ise ve alacaksanız, kesinlikle boş senet imzalamayınız,  ödeyeceğiniz parayı netleştirin ve senetlerinizi ona göre sağlam düzenlenmesi sağlayın.

Benzer yazımız; Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim? ve yine Ödenmeyen Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git