Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Senetle Para veya Kredi

Senetle Para veya Kredi


Herkes hayatının belli dönemlerinde paraya ihtiyaç duyar. Ticari veya özel sebeplerle kredi kullanamayan, kredi kartı olmayan veya kredi kartını yapılandırmış kişiler para bulmakta zorlanabilir. Senetle para veya kredi verenler bu durumda olan kişilerin imdadına yetişir.

Senet imzalatarak kişiye ihtiyacı olan parayı temin eden kişiler kısa vadelerde yüksek faizler talep edebilirler. Kişi bankalardan kredi kullanamıyor ve kredi kartını da yapılandırmışsa kredi notu olarak çok riskli guruba dâhildir demektir. Bu kişilere para vermeyi kabul eden kurumlarda bu durumdan faydalanarak yüksek borç faizi ile para vermeyi teklif ederler.

Riskli gurup denilen kişilerle çalışan Senetle para veya kredi verenler kendi kurumlarında da icra takibi ve sorunlu durumlarla ilgilenecek avukatlar bulundururlar. Zor durumda kalmayan kimse bu tür bir işin içine girmez. Bu tür bir ticarette daima para isteyen kişinin cebinden daha yüksek paralar çıkar. Senetle para veren cep telefoncular, kuyumcular gibi yerler bulunmaktadır.

Bu adresler piyasada tanınır ve bilinir. Her gün artan ihtiyaçlar için sadece maaşlar yeterli olmamaktadır. Pek çok kişi para ihtiyacında önce banka kredilerini değerlendirir. Ödeyebileceğinden daha çok borca giren kişinin işlerinde oluşacak herhangi bir terslik bankalarla olan ilişkilerini bozacak ve bu da kredi notuna olumsuz olarak yansıyacaktır. Senetle alışveriş yapmak ve yapılan bu alışverişi aynı anda satıcı geri satmak günümüzde sık kullanılan bir para bulma yöntemi haline gelmiştir.

Kimi adreslerde kredi kartı limitlerinde bulunan son rakamları belirli kuruluşlara ödeyerek farklı bir krediyi veya taksiti kapatma yolunu seçmektedir. Senetle para veya kredi verenler kredi notu düşük olan kişilere özel olarak hizmet vermektedir. 48 ay vadeli işlemlere kadar pek çok seçeneğin sunulduğu yerlere kişiler önemli ihtiyaçlarını gidermektedir.

Buralarda yapılan işlemlerde banka faizleri ile aynı oranlar uygulanmaktadır. Ülkemizde senede olan güvenin hala yüksek seviyelerde olması bu tür işlem yapan yerlerin sayısının artmasına neden olmaktadır. Ülke ekonomisinin düzelmesi ve işsizlik oranlarının düşmesi ile maddi ihtiyaçlar dengeye oturur ve gelir gider düzene sokulabilir. Global dünya krizlerinden etkilenen ülkelerde hayat her zaman olduğundan daha zor ve sıkıntılı yaşanmaktadır.

Unutmayın bu yollarla temin edilen nakit ihtiyaçları ileride daha ciddi sorunlara sebep olmaktadır, ayrıca senetle para vermek bir finans kurumu gibi davranmak yasal değildir. ayrıca açık senet, boş senet gibi uygulamalardan kesinlikle uzak durulması gerekir. İllaki bir alışveriş söz konusu olacak ise senetler açık, net ve düzgün hazırlanmalı ve imzalanmalıdır.

Benzer yazılarımız İstanbul Senetle Para ile Ankara Senetle Para başlıklı ve İzmir Senetle Para yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Senetle Para veya Kredi Konusuna 12 Yorum Yapıldı
  1. recep cinsoy dedi ki:

    kredi almak istiyorum

  2. MURAT dedi ki:

    Acil oalrak 100.000,00 TL’ye ihtiyacım yardımcı olabilir miisin.

  3. erdal dedi ki:

    10.000 tl para ihtiyacım var senetle öderim yardımcı olursanız sevinirim 05321794xxx

Sayfa başına git