Kredi Verenler > Banka Haberleri > Taşıt Kredisi Nasıl Alınır ve Nasıl Hesaplanır ?

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır ve Nasıl Hesaplanır ?


Taşıt kredisi kullanırken çekeceğiniz kredi tutarı, vade sayısı ve faiz oranı kredi hesaplamasında etkili olurken, aracın 0 km ve ikinci el olması bile taşıt kredisi hesaplamasında etkili olmaktadır. bu yazımızda taşıt kredisi çekilirken gerekli belgeler ve detaylı bilgileri siz değerli okurlarımıza sunduk.

Son zamanlarda artan araba ihtiyacına bağlı olarak bankalardan krediler çekilmektedir. Peki, çekilen taşıt kredilerin hesaplaması nasıl olmaktadır? . İşte cevabı: taşıt kredisi hesaplaması yapıldığı zaman aylık belgelendirilmiş gelirinizi, satın almak istediğiniz arabanızı ve çekilen kredinin geri ödenmesi için ödeyebileceğiniz vade sayısı taşıt kredisinde etkili olduğundan dolayı size en uygun teklifi sunan bankayı seçmelisiniz.

O km ve 2. El araçlar için kullanılan krediye taşıt kredisi denilmektedir. Taşıt kredisi kullanmak için kredi tutarı, kredi faiz oranı ve banka masrafları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bununla beraber alınacak aracın 0 km ile 2.el olması bile taşıt kredisi durumunda değişiklik göstermektedir. Yani 0 km aracın piyasa değeri ile 2.el aracında kasko değerine göre taşıt kredisi tutarında ve faiz oranında değişiklik göstermektedir. Bankalar taşıt kredisi kullandırırken, üzerine vereceği aracın değerinin tümünü karşılamazlar. Genelde bankalar 0 km aracın proforma faturasının yarısını karşılarken, 2.el aracında kasko değerinin yarısını karşılamaktadır. Krediverenler sayfasından en uygun taşıt kredisi veren bankaları araştırıp size en uygun bankayı seçebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusunda Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı örneği, Gelir belgesi örneği, O km araç proforma faturası ,El araç için ruhsat belgesi, Varsa kira gelir kontratı, Son 3 ay içinde adına ait su, doğalgaz ve elektrik gibi faturası gereklidir.

Taşıt Kredisi İçin Ne Gerekli, Başvuru Nasıl Yapılır ?

Taşıt kredisi yapmadan önce bütçenize uygun banka faiz oranlarını araştırmalısınız. Krediverenler.com aracılığıyla tüm bankaların taşıt kredi faiz oranları, vade sayıları ve kampanyaları sizler için toplayarak, sizin de kendinize en uygun bankayı bulup o bankadan taşıt kredisi çekmenize olanak tanır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git