TC Kimlik Numarası İle Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankaların, müşterilerinin kredi talebine,  müşterilerinin Findeks kredi notuna göre cevap verdiğini hepimiz biliyoruz artık. Peki, kendimiz Findeks kredi notumuzu öğrenebilir miyiz? Cevabı evet. Bu yazımızda T.C Kimlik numarası ile Findeks kredi notu öğrenme konusunu ele alacağız.

Yazımıza bir espri ile başlayalım. Eskiden kız istemeye giden damat ve ailesini, kız tarafı arkadaşlarına, komşularına sorarak, onlardan bilgi alarak son kararlarını verirlermiş. Bankalarda kredi talebinde bulunanları Findeks’ soruyor artık. Şu isimli müşteri bizden kredi istiyor. Nasıl biri? Ödemeleri düzenli yapar mı? Gibi soruları Findeks’ soruyor. Findeksi’n vereceği cevap ile de kredi talebine olumlu olumsuz cevap veriyor. Findeks kredi notunu hepimiz az çok biliyoruz artık.

Sizin bankalarla olan finansman ilişkilerinizin olumlu olup olmadığına bakılarak verilen bir not. Bir nevi finansman karneniz de diyebiliriz. Findeksi’n bize verdiği kredi notunu kendimiz öğrenebiliriz artık. Kredi notumuzu öğrenmek için öyle saatlerce bankalarda beklemeye, dilekçe yazıp cevabını beklemeye hiç gerek kalmadı artık. Size T.C Kimlik numarası ile Findeks kredi notu öğrenme işlemini kalem kalem anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle findeks.com/ adresine giriş yapıyoruz. Siteye giriş yaptıktan sonra ana sayfada ‘’Şimdi üye ol, kredi notunu hemen öğren’’ yazısı üzerine tıklıyoruz. Açılan sayfada Findeks sitesine kayıt formu bulunuyor. Oradan adınızı, soyadınızı, doğum tarihiniz gibi klasik sorulardan oluşan formu dolduruyor ve devam butonuna tıklıyorsunuz. Açılacak yeni sayfada sizden cep telefon numaranızı yazmanız istenecek. Yazdığınız cep telefon numarasına, Findeks tarafından bir güvenlik kodu gönderilecektir.

O güvenlik kodunu yine aynı sayfada ki ‘’güvenlik kodu’’ yazan yere yazıyorsunuz. Güvenlik kodunu girdikten sonra ki açılacak yeni sayfada da sizin, Findeks sitesine her girişinizde istenilecek şifrenizi belirlemenizi istiyor. Yine aynı sayfada bir güvenlik resmi seçmenizi istiyor. O resimlerden istediğiniz bir resmi seçiyorsunuz ve devam tuşuna basıyorsunuz. Artık Findeks’e üye oldunuz ve kayıt işlemi tamamlanmıştır. Kredi notunu öğrenme bölümüne gelerek 11 haneli TC Kimlik numaranızı giriyorsunuz. Ve karşınızda sizin Findeks kredi notunuz gözüküyor.

T.C Kimlik numarası ile Findeks kredi notu öğrenme işlemi bu kadar basittir. Dilediğiniz zaman Findeks üzerinden kredi notunuza ulaşabilirsiniz. Son olarak Findeks giriş şifrenizi unutursanız, şifremi unuttum seçeneğinden yeni şifre talep edebilirsiniz.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git